ÜÇGEN İLE DENİZLİ YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR

Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları trafiğe açılmasının ardından yoğun bir şekilde devam ettirilen peyzaj ve yaya geçitleri çalışmalarında sona gelindi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  Üçgen ile Denizli’nin sadece köprülü kavşaklara değil, aynı zamanda dinlenip vakit geçirebilecekleri yeni bir yeşil alana daha kavuştuğunu ifade etti.

ÜÇGEN İLE DENİZLİ YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR

Denizli’nin şehiriçi ve şehirlerarası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen Köprülü Kavşakları’nın trafiğe açılmasıyla birlikte yoğun bir şekilde devam eden peyzaj ve yaya geçitleri çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar kapsamında yaya alt geçitlerinin inşasının tamamlandığı, yaya üst geçitleri köprülerinin yerleştirildiği, korkuluklarının montajının yapılmaya başlanacağı ifade edildi. Meydan alanında ise süs havuzlarının tamamlandığı, kent ahşap mobilyalarının yapım aşamasında olduğu, söz konusu bu alan içerisinde figürlerin ve objelerin de kısa bir süre içerisinde yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirileceği belirtildi. Bitki ve ağaç dikimine de kısa sürede başlanacağı kaydedilirken, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Üçgen Köprülü Kavşakları’nın farklı bir güzelliğe kavuşacağı ifade edildi.   

TRAFİKTE SIKINTILAR GİDERİLDİ
Üçgen'de devam eden peyzaj ve yaya geçitleri çalışmalarını inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen Köprülü Kavşakları’nın kentteki en önemli ulaşım projelerinden biri olduğunu ifade etti. Bölgede yaşanan trafik sorunun çözüme kavuştuğunu belirten Başkan Zolan, “Denizlimizin ulaşımı ile ilgili ortaya koyduğumuz çözümlerden birisi de Üçgen Köprülü Kavşakları’ydı. Öncelikle araç ulaşımını sağlama noktasında yoğun bir çalışmayla Üçgen Köprülü Kavşaklarımızı tamamladık ve trafiğe açtık. Üçgen’den araçla geçen vatandaşlarımız beklemeden, zaman kaybetmeden, strese girmeden ve araç yığılmaları olmadan geçebilir hale geldi. Ulaşımla ilgili iyi bir çözüm ortaya kondu ve sıkıntılar giderildi” diye konuştu.

“ÇALIŞMANIN SONUNA YAKLAŞIYORUZ”
Üçgen'de araç trafiğinin rahatlatılmasının akabinde peyzaj ve yaya geçitleri çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığına dikkati çeken Başkan Zolan, “Daha sonra peyzaj ve yaya geçitlerimizle ilgili yoğun bir çalışmaya girdik. Çalışmanın da sonuna doğru yaklaşıyoruz. Kısa bir süre içerisinde peyzaj çalışmalarımız ve yaya üst ve alt geçitlerimiz tamamlanacak. Üçgen'de yayalarımızın diledikleri noktaya geçebilmeleriyle ilgili çözümler ortaya koyduk. Yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor” dedi.

"DENİZLİ YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR"
Üçgen ile Denizli’nin sadece köprülü kavşaklara değil, aynı zamanda yeni bir yeşil alana kavuştuğunu ifade eden Başkan Zolan, “Peyzajla ilgili Üçgen Köprülü Kavşağımızın olduğu alanda, buradan geçenlerin oturup nefes alacağı, dinleneceği, eşi, dostu, arkadaşıyla vakit geçirebileceği bir alan daha ortaya çıkıyor. Bu alan Denizlimizin yeni bir yeşil alanı olacak. Nasıl araç trafiğinde rahatlama olduysa, yakın bir zamanda da yayalarımız ile ilgili çözümlerimizi hizmete alacağız. Onları da rahatlatmış olacağız, aynı zamanda yeşil alanlarıyla birlikte Denizlimize gelenlere güzel görselimizi sunacağız.”

 “ŞEHRİMİZE ÇOK YAKIŞTI”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz güzelleşiyor, büyüyor. Birçok sorunun çözümünü ortaya koyduk. Üçgen Köprülü Kavşaklarımız, yaya geçitlerimiz ve peyzaj düzenlemelerimiz şehrimize çok yakışacak. Bundan sonra daha da güzel olmaya devam edecek. Şimdiden Denizlimize hayırlı olsun. İnşallah yarınımız daha güzel olsun diyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER