UCİM Erzurum Önleme Merkezi açıldı

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM), Doğu Anadolu’nun ilk Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi’nin açılışını Erzurum’da gerçekleştirdi.

UCİM Erzurum Önleme Merkezi açıldı

Türkiye genelinde çocuk ihmal ve istismarı ile mücadele eden Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM), geçtiğimiz 23 Nisan’da ünlü Oyuncu Uraz Kaygılaroğlu öncülüğünde, ‘Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar’ sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında toplanan bağışlarla önleme merkezleri açılmaya başladı.

Türkiye’nin 7 bölgesinde ilk etapta 8 ilde kurulacak önleme merkezinde; çocuk ihmal ve istismarı önleme faaliyetlerini güçlendirmeyi amaçlıyor. UCİM, Doğu Anadolu’nun ilk Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezi’nin açılışı için tören düzenlendi. Törene; Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanını temsilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Şahin, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan ve UCİM Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, iş ve sanat dünyasının önemli isimleri ile UCİM gönülleri katıldı. UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan ve UCİM Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan konuşmalarında çocuk ihmal ve istismarı ile mücadelenin önemini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER