Ücretsiz işaret dili kursuna başvurular başladı

Pamukkale Belediyesi’nde vatandaşlara yönelik kurslar devam ediyor. “Pamukkale’de Kurs Zamanı” adıyla gerçekleşen etkinlikler tamamlandıkça yeni etapları açılıyor. İşaret Dili ile ilgili olarak kış dönemi kayıtları alınmaya başladı.

Ücretsiz işaret dili kursuna başvurular başladı

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile her yaştan vatandaşa hitap eden kurslar tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanı Avni Örki, “Kurslarımızı düzenlerken, çocuklarımıza, öğrencilerimize, kadınlarımıza, engellilerimize kısacası her yaş grubuna ve kesime hitap ediyoruz” ifadelerini kullandı. Engellilere yönelik projeleri her zaman önemseyen ve engellilerin gelişimine ve toplum hayatına adapte olmalarını kolaylaştırıcı projeleri ile dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, işitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan ücretsiz İşaret Dili kurslarına devam ediyor. İşitme engellilerle karşılıklı konuşma pratiğini elde etmek isteyen 12 yaş ve üzeri tüm vatandaşlara yönelik açılan ücretsiz İşaret Dili Kurslarına başvurular başladı. Başkan Örki, İşaret Dili Kurslarıyla, işitme engelli vatandaşların toplum içinde iletişim olanaklarını artırmayı amaçladıklarını belirtti. Bu kursla, çevresinde, ailesinde işitme engelli birey var ise, hem ona destek olmak hem de engelli bireyin topluma adapte olanağının artacağını ifade eden Başkan Örki, “Belediye olarak, engellilerimizi her zaman önemsiyoruz. Engellilerimiz için birçok kurs açtık ve bu kurslarımız halen devam etmektedir. İşaret Dili Kursu da engellilerimiz için açtığımız kurslardan biri. İşaret dilini öğrenmek isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

BAŞVURULAR BELEDİYE WEB SİTESİ ÜZERİNDEN ALINIYOR

Belediyesi’nin Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşecek ücretsiz İşaret Dili kursları, Pazartesi, Salı, Cuma günleri 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlenecek. Başvuruları www.pamukkale.bel.tr adresi üzerinden alınacak kurslara son başvuru tarihi 27 Ocak 2020 Pazartesi. Hem kendini geliştirmek hem de ailesinde, çevresinde işitme engelli bireylerle iletişim kurmayı öğrenmek isteyen 12 yaş ve üzeri vatandaşlar, kursların başvuru sayfalarına ulaşmak için Pamukkale Belediyesi’nin www.pamukkale.bel.tr resmi web sitesine giriş yaparak ilgili linke tıklayarak ya da sosyal medya hesaplarında yayınlanacak başvuru linklerinden başvuru yapabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER