Uğur Okulları Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Türk ulusunun yaradılışı ve bilgisine en uygun yönetim şekli olan cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü, Denizli Uğur Okulları Kampüsü’nde veli ve öğrencilerin katılımıyla ve coşkuyla kutlandı.

Uğur Okulları Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Tüm yurtta ve Denizli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, coşkusu yaşandı. Denizli Uğur Okulları Kampüsü’nde veli ve öğrencilerin katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Denizli Uğur Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Veli Tozan, yaptı. Konuşmasında gençlere seslenen Tozan, “Birçok milletin gıpta ile baktığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bizlere ‘Cumhuriyet’ kelimesinin fikriyatını önemle aşılamaya çalışmış ve bunu milletçe korumamızı bizlerden beklemiştir. Atatürk'ün de dediği gibi; ‘Ey Türk istikbalinin evladı. İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur’” diye konuştu. Kutlamalar kapsamında Denizli Uğur Okulları Öğrenci Korosu çeşitli şiirler ve şarkılar seslendirirken, ‘Cumhuriyet Şahlanış Oratoryosu’ sunumu ise velilere duygu dolu anlar yaşattı. Tarihe adını altın harflerle yazdıran güçlü, mücadeleci ve başarılı Cumhuriyet Kadınlarını anlatan "Cumhuriyetimizin Önemli Kadın Figürleri" sunumunu hem İngilizce hem de Türkçe olarak yapan öğrenciler, büyük alkış topladı. Ayrıca törende oryantiring, basketbol ve futbol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere de kupaları dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER