UĞUR'LU ÖĞRENCİLER BİLİM GÜNÜ'NÜ KUTLADI

UĞUR'LU ÖĞRENCİLER BİLİM GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Denizli Uğur Okulları, 28 Nisan Bilim Günü dolayısıyla bilim şenliği düzenledi. Şenlikte 70 öğrencinin yıl boyunca yaptığı 40 eser sergilendi. 

Denizli Uğur Okulları 28 Nisan Bilim Günü’nü düzenledikleri şenlikle kutladı. Şenlik kapsamında kampüs bahçesine stantlar kuruldu. Stantlarda; 70 öğrencinin atölye ve laboratuar çalışmaları, bilim projeleri, stem, robotik ve kodlama çalışmaları kapsamında yıl boyunca yapmış olduğu 40 eser sergilendi. Şenliğe; öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. 

“ESERLER YARATICI ÖĞRENCİLER YETİŞTİRME ÇABAMIZIN BİR ÜRÜNÜDÜR”
Etkinlik hakkında bilgiler aktaran Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Gülden Özkök; “Bugün tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak 28 Nisan Bilim Günü olarak kutlanıyor. Şuan öğrenci ve velilerimizle birlikte yıl boyunca öğrencilerimizin sınıf içinde ve sınıf dışında yaptıkları sunumlar, atölye çalışmaları ve sistem çalışmalarını sergileniyoruz. Bu çalışmalar; bizim bilimsel ve analitik düşünebilen, üreten, takım çalışmasını bilen, önemseyen, yaratıcı öğrenciler yetiştirme çabamızın bir ürünüdür. Ben tüm çalışmaları için sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER