'ÜLKEM SANA KANIM FEDA' KAMPANYASINA TAM DESTEK

'ÜLKEM SANA KANIM FEDA' KAMPANYASINA TAM DESTEK

Pamukkale Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan “Ülkem Sana Kanım Feda” işbirliği protokolü kapsamında Pamukkale ilçesinde devam eden kan bağışı kampanyasına Şenay Öztürk Anaokulu öğrencilerinin velileri büyük destek verdi.

Etkinliğe; Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Türk Kızılayı Derneği Denizli Şubesi Başkanı Salih Amiroğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rasül Çövüt, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. Bir önceki yılda düzenlenen etkinlikte 30 ünite kan bağışının yapıldığı okulda başta öğrenci velileri olmak üzere çevre esnafının da katkılarıyla 45 ünite kan bağışı yapıldı.

Denizli’nin tarihi, yöresel ve kültürel eşyalarının da tanıtıldığı etkinlikte, ‘Sağlıklı Beslen, Canına Can, Kanına Kan Kat’ sloganından hareketle okul bahçesinde nar ekşisinden pekmeze, erişteden bulgura, bademden cevize birçok doğal ürünün yer aldığı organik ürün pazarı kuruldu.

 Denizli Valiliği öncülüğünde yürütülen ‘Eğitimde Değerler Eğitimi Programı’ (EDEP) kapsamında, okul idaresi ve öğrencilerin katkıları ile okul koridorlarında yer alan ve yetişecek neslin milli ve manevi değerleri anlayarak yaşamasına yönelik yapılan çalışmalar büyük beğeni topladı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221