“Ülkemizdeki sistem kriz çözen değil kriz üreten bir sistemdir”

İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Paçacı, gündeme dair açıklamalarda bulunurken; “Ülkeler arasında iyi ilişkiler kurmak istiyorsak iç piyasaya ve dışarıya güven vermek zorundayız” dedi.

“Ülkemizdeki sistem kriz çözen değil kriz üreten bir sistemdir”

İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün katıldı.

PAÇACI; “ ASGARİ ÜCRET VERGİ DIŞI BIRAKILMALIDIR”

Ülke ekonomisine dair açıklamalarda bulunan İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı; “Eğer bir ülke ekonomisini yabancı kaynak olmadan geliştiremiyorsa, üretemiyorsa, yabancı kaynak ihtiyacı duyuyorsa o ülkenin yabancı kaynak bulurken uyması gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan birisi siyasi diğeri de ekonomiktir “ dedi. İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı gündemde olan 2020 asgari ücret konusuna da değindi. Paçacı; “ Türkiye’de 2020 lira asgari ücreti yaşam standartlarının altında bir rakamdır. 2020 liralık asgari ücreti ilk olarak İyi Parti dile getirmiştir. Her şeyden önce temel görüşümüz asgari ücretin vergi dışı bırakılmasıdır. Çünkü asgari ücreti artırdığınız ölçüde işvereninde maliyeti artıyor. Bu durum işverenin bu ölçüde ürettiği mamulede yansıyor. Asgari ücret vergi dışında bırakılmayacaksa zam yüzde 22 olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER