Ülkü Ocakları ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıttı

Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının ardından harekete geçti. İl ve ilçelerde tespit edilen maddi durumu kötü ailelere 653 adet gıda kolisi ulaştırıldı. Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Murat Aydınlı; “Buradaki desteğimiz hem  pandemi süreci hem de ramazan öncesi destekte bulunmaktı. Şimdiki hedefimiz bu rakamı bine çıkartabilmek. Çalışmalarımız bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının ardından harekete geçti. İl ve ilçelerde tespit edilen maddi durumu kötü ailelere 653 adet gıda kolisi ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara, içerisinde çay, şeker, pirinç, sıvı yağ, bulgur, fasulye, nohut, mercimek, salça, hazır çorba ve makarnaların bulunduğu gıda paketlerinin dağıtımını yapıldı.

Korona virüs dünya gündemine oturduğunu belirten Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Murat Aydınlı; “Türkiye bu süreci doğru bir şekilde yürütüyor. Devletimiz gerekli tedbirleri almaya devam ediyor. Ancak halkımız bu duruma, sürece duyarlı davranmalı. Vatandaşların uyarıları dikkate almalı. Devlet ile millet bu süreçte el ele vermeli. Salgın sonrası için hazırlıklar yapılmalı. Hem Denizli hem de Türkiye olarak ekonomik alt yapıyı şimdiden oluşturmamız gerekiyor. Korona virüs elbet bir gün son bulacak lakin etkileri kalacak. Vatandaşlarımız bu süreçte duyarlı davransınlar. Sosyal izolasyona ve hijyen kurallarına mutlaka dikkat edilmeli” şeklinde konuştu.

“653 ADET GIDA KOLİSİNİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRDIK”

Denizli Ülkü Ocakları olarak genel merkezimizin talimatıyla devletimizin ilk pandemi vakasını açıkladığından itibaren sosyal izolasyon kurallarına çerçevesinde tedbirleri aldıklarını belirten  Başkan Murat Aydınlı; “İlk günlerde ilçe ocaklarımızın hepsini kapattık ve il ocaklarımızda asgari düzeyde kişi bulunduruyoruz. Bütün ocaklarımızı dezenfekte ettirdik. Bu süreçte dikkatimizi Denizli’de belli bir gelir seviyesi altında bulunan kişiler çekti. Salgınla işini kaybedenlerde dikkatimizi çekti.  Vatandaşlarımız bu süreçte zor bir süreç yaşıyorlar. Bizde Denizli Ülkü Ocakları olarak bir kampanya başlattık. İhtiyaç sahiplerine bir nebze de olsun gıda kolileriyle destek olalım dedik. Bu kapsamda Denizli ilimizde 653 adet gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 2 bin adet ekmek dağıtımında bulundu.  Bu kolileri Çal ilçesi haricinde Denizli merkezi olmak üzere tüm ilçelere ulaştırdık. Bu süreçte hijyen kurallarını dikkate aldık. Öncelikle sosyal medya, basın ve telefon aracılığıyla ihtiyaç sahiplerini bizlere ulaştı. Gelen talepleri yerinde inceledik. Biz bu süreçte ihtiyaç sahiplerine gizli bir şekilde yardımda bulunduk. Aynı zamanda ülkü ocakları olarak gönüllü arkadaş grupları oluşturup Vefa Sosyal Destek Grupları’na yardımcı olmalarını sağladık. Özellikle bu süreçte 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermede hassas davrandık. Buradaki desteğimiz hem pandemi süreci hem de ramazan öncesi destekte bulunmaktı. Şimdiki hedefimiz bu rakamı bine çıkartabilmek. Çalışmalarımız bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

“ALANINDA UZMAN KİŞİLER TARAFINDAN İNTERAKTİF EĞİTİMLER VERİYORUZ”

Korona salgını kapsamında bir yandan da Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak çalışmalarını sürdüklerine dikkat çeken Başkan Murat Aydınlı; “ Bu süreçte eğitimlerimizi kaldığı yerden devam ediyoruz. Sosyal izolasyona dikkat ettiğimiz şu günlerde ocak mensuplarımıza yönelik eğitimler yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan haftalık interaktif eğitilmelerimiz oluyor. Alanında uzman kişiler bu eğitimleri veriyor.  Ayrıca online olarak öğretmenlerimiz tarafından Türkçe ve matematik derslerimiz veriliyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşen yıldırım 7065 sokak no 9 taksim 1 A izmir bayraklı
Gülşen yıldırım 7065 sokak no 9 taksim 1 A izmir bayraklı - 11 ay Önce

Ben 58 yaşındayım hiç bir gelirim yok çok kötü durumum bana yardımcı olun lütfen kiradayım kiramı vermiyor yardımlarınızı bekliyorum

Meltem aslı
Meltem aslı - 10 ay Önce

2 çocuğumla yaşıyorum kiram birikti yeme içmeyi geçtik evden cikartilmak üzereyim 2 çocukla ne yapicagimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim araştırma yapabilirsiniz teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

banner220

banner221