ÜLKÜCÜLERDEN REHBERLİK HİZMETİ

Ülkü Ocakları üniversite tercihi yapacak gençler için Üniversite Tercih Danışmanlığı  yapacak.

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu, 2-14 Ağustos tarihleri arasınsa üniversite tercihi, yapacak gençler için Ülkü Ocakları Genel Merkezinin “Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti” başlattığını söyledi.

Rehberlik hizmeti kapsamında tercih yapacak gençlerin canlı yardım da alabileceklerini belirten Hisarlıoğlu, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yarım asırdır Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olarak varlığını sürdürmektedir. Kurumumuz, Türk milletinin kadim çağlardan bugünlere uzanan kültür ve medeniyet birikimini kaynak alarak, milli ve özgün bir bakış açısıyla çalışmalarını yürütmektedir. Türk gençliğinin en büyük çatısı olan kurumumuz, genelde Türk milletini ve özelde Türk gençliğini hedef alarak projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.Türkiye nüfus itibariyle genç ve dinamik bir toplum özelliğine sahiptir. Bu durum Ülkü Ocakları’nın taşıdığı sorumluluğu bir kat daha artırmaktadır. Türk milletinin evlatları, Türk devletinin geleceğini şekillendirmede en etkili faktördür. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bu sebepten hareketle “Gençliğe Hitabe”yi ortaya koyarak istikbali gençlerin omuzlarına yüklemiştir. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder bu görevi üstlenen gençliğe ne kadar güvendiğini de ortaya koymuştur. Atatürk’ün övgüyle bahsetmiş olduğu o gençlik şimdi Ülkü Ocakları’nın çatısı altında Türk milletinin rehberi olmaya namzettir” dedi.

Hisarlıoğlu, “Ülkü Ocakları Türk gençlerinin aldıkları puan türünde yerleşebilecekleri en makul seçenekleri belirlemek, üniversiteye intibak etmelerinin önündeki engelleri en aza indirgemek, Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmamaları için mütevazı da olsa katkı sunmak adına “Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti” adlı projeyi başlatmış bulunmaktadır. Bu kapsamda, üniversite tercihi yapacak gençlerimiz 2-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında ulkuocaklari.org.tr/tercih.html sitesine girerek Yüksek Öğretim Kurumunun üniversite tanıtımı ve bölümlere göre puanları gösteren “YÖK ATLAS” programını inceleyebilir, merak ettikleri konularda ve tercih işlemlerinde yardım almak amacıyla sitemiz üzerinden eş zamanlı “Canlı Yardım” alabilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER