'ÜLKÜSÜNÜ REHBER EDİNENLERİN SAYISI ÇIĞ GİBİ BÜYÜMEKTEDİR'

'ÜLKÜSÜNÜ REHBER EDİNENLERİN SAYISI ÇIĞ GİBİ BÜYÜMEKTEDİR'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Alparslan Türkeş’in ölümünün 21’nci yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirterek, “Vefatının üzerinden 21 sene geçmesine rağmen Başbuğ Alparslan Türkeş Bey’e karşı beslediğimiz sevgi ve hürmet hiç azalmamış, O’nun ülküsünü kendilerine rehber edinenlerin sayısı her geçen gün artarak çığ gibi büyümektedir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, 4 Nisan 1997 tarihinde vefat eden Alparslan Türkeş’in ölümünün 21’inci yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. Türkeş’i dualarla andıklarını belirten Başkan Birtürk, “4 Nisan 1997 tarihinde fani hayattan ebedi aleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i dualarla anıyoruz. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatının üzerinden 21 sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğimiz sevgi hiç azalmamıştır. Sahip olduğumuz bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir. Bilinmelidir ki, Başbuğumuz 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. O milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur. Başbuğ Alparslan Türkeş Bey, geçtiğimiz yüz yılda Türk dünyasının yetiştirdiği geniş ufuklu, uzak görüşlü, çok yönlü en önemli siyaset ve devlet adamlarından biridir” diye konuştu.

“TÜRKEŞ’İ SEVGİ VE RAHMETLE YAD EDİYORUM”
Alparsalan Türkeş’in hayatında asla yılgınlığa prim vermediğini belirten Başkan Birtürk, “Fırtınalı geçen hayatı süresince, nefesi yetmeyenlerin düştüğü yerde ve zamanda, o kalkıp dimdik ve tek başına yürüyebilecek cesaret örneği haline gelmiştir. Kutlu davamızın her bölümünde, inançla yola koyulmanın birinci şart olduğunu şahsiyetiyle ve yaşayışıyla ortaya koymuştur. Merhum Başbuğumuz hiçbir zaman kolay bir başarı vaat etmemiş, menfaat tekliflerine, tehditlere ve bir yığın engellemelere kulak asmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Merhum Başbuğumuz’dan devraldığı seviyeli, ilkeli, tutarlı siyaseti ile Türkiyemizi, 21. yüzyılda lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak ve Türk milletinin önündeki tüm bariyerleri bir bir yıkacaktır. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve aziz ülkü şehitlerini saygı, sevgi ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER