'ULUSAL MENDERES YOLU YÜRÜYÜŞ ŞENLİĞİ' HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

'ULUSAL MENDERES YOLU YÜRÜYÜŞ ŞENLİĞİ' HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve bu yıl 13-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Ulusal Menderes Yolu Yürüyüş Şenliği’nin tüm hazırlıkları tamamlandı.

Geçen yıl ilki yapılan ‘Ulusal Menderes Yolu Yürüyüş Şenliği’nin bu yıl ikincisi düzenlenecek. Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından da onaylanan etkinlik listesine alınan ‘Menderes Yolu Yürüyüş Şenliği’ için tüm hazırlıklar tamamlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü Koordinatörü ve Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yollu; “Şenlik bu yıl; Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü MENDOSK’un organizesinde, Denizli Dağcılık Kulübü DENDAK, Nefes Aktivite Doğa Sporları Kulübü, Laodikya Gezi ve Yürüyüş Grubu ile Dağ Arama Kurtarma Derneği’nin  (DAK) destek ve katkılarıyla gerçekleşecek. 0rganizasyon 13-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Çal Aşağıseyit Mahallesi’nden başlayıp ilk gün Kumral Mesireliği’ne kadar yürünecek.

Gece burada kamp kurulacak. Ertesi gün Çalçakırlar Kamp Alanı’na kadar yürünecek ve orada kamp kurulacak. Son gün olan 15 Nisan 2018 Pazar günü Apollon Lairbenos Tapınağı, oradan da Bahadınlar Mahallesi’ne kadar yürünerek; etkinlik sonlandırılacak. 3 gün sürecek olan ‘Ulusal Menderes Yolu Yürüyüş Şenliği’nde yaklaşık 55 km yol yürünmüş olacak. Bu yıl katılımcı sayısının 200 ile sınırlı tutulduğu yürüyüşte, organizasyon katılımcıların kamp yükünü taşımak ve Denizli Otogar ile etkinlik alanı arasındaki ulaşımlar için gerekli araçları ayarladı.

Onun dışındaki tüm ihtiyaçları kurallar gereği katılımcılar kendileri karşılayacak. Kamp alanlarında yerel halktan kişilerin, yerel ürünler yanında yiyecek içecek satımına da izin verilecek. Yemek ihtiyacının katılımcılarca sağlanması ile dostlukların pekişeceği, katılımcıların bölgeye ait doğal ürünlerle beslenmesinin yanında katılımcılar ile yerel halk arasında kültür alış verişi sağlanmış olacak. Etkinliğe erken katılmak isteyenler içinde Aşağıseyit Köprübaşı/Çayırlık Mevkii kamp alanı olarak belirlendi. Organizasyon görevlileri; 12 Nisan’da burada olacak ve katılımcılara ev sahipliği yapacaklar. Yürüyüş şenliğine katılmak isteyenlerin 23 Mart akşamına kadar başvuru yapıp gerekli bilgileri organizasyon merkezi MENDOSK‘a teslim etmiş olmak gerekiyor” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER