ULUSAL MENDERES YOLU YÜRÜYÜŞÜ BU YIL DA TAMAMLANDI

ULUSAL MENDERES YOLU YÜRÜYÜŞÜ BU YIL DA TAMAMLANDI

Bu yıl ikincisi düzenlen ulusal katılımlı ‘Menderes Yolu Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı etkinlik; Çal’a bağlı Aşağıseyit Mahallesi ile Bahadınlar Mahallesi arasındaki rotanın yürünmesiyle tamamlandı. 

Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK) liderliğinde Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DENDAK), Nefes Aktivite Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (NEFES), Laodikya Gezi ve Doğa Yürüyüş Grubunun(LAODİKYA )ile, Dağ Arama Kurtarma Derneğinin (DAK) düzenlemede ve  yürütmede  görev aldığı ‘Menderes Yolu Yürüyüşü’ sona erdi. Etkinliğin ilk günü Çal’da düzenlenen törenle başladı. Sonra yürüyüşçüler, Çal’a bağlı Aşağıseyit Mahallesi Çayırlık Mevkii’nde toplandı. Yürüyüşçüler sırasıyla;  Aşağıseyit Mahallesi içerisinden devam ederek Büyük Menderes Nehri boyunca yürüyerek Kısık Kanyonu üzerinden kanyon içine indiler. Burada kanyon seyredilip ilk günün kamp yeri olan Kumral Mesireliği’ne ulaşıldı. Geceyi burada geçiren katılımcılar sabah erken saatte kampı toplayarak bu kez Hançalar Köprüsü yolunu izleyerek köprüye ulaştılar. Burada fotoğraf ve dinlenme için mola verildi. Yürüyüşün devamında ise Tahta Köprü Mevkii’nden geçerek Çalkuyucak Mahallesi’ne ulaşıldı. Buradaki molanın ardından mahallenin ardındaki tepe aşılarak; Çalçakırlar Mahallesi yakınındaki Türbeli Tepe’de kamp alanına ulaşıldı.  2’nci günün gecesini burada konaklayarak geçiren yürüyüşçüler, 3’üncü günün sabahında kamp alanından ayrılarak Çalçakırlar Mahallesi’ni izleyip fotoğraflayarak, yine Büyük Menderes manzaralı yürüyüşle Apollon Lairbenons kutsal alnına ulaştılar. Burada çekilen hatıra fotoğrafları ve öğle yemeği molası sonrası etkinliğin bitirileceği Bahadınlar Mahallesi’ne yürünerek ulaşıldı. 

“YÜRÜYÜŞE 32 İLDEN 250 KİŞİ KATILDI”
Konuyla ilgili açıklama yapan Menderes Yolu Yürüyüşü Koordinatörü MENDOSK Kulüp Başkanı Av. Ali Yollu, “Etkinliğe katılacağını bildirip gelemeyen 40 dolayında katılımcının dışında 32 ilden 250 kişinin katılımıyla organizasyon hayata geçirilmiş oldu. Etkinlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması ve katılımcıların mutlu olarak ilimizden ayrılması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Tek içimizi buran konu ise özellikle Hançalar Köprüsü sonrası Büyük Menderes nehrinin yanına yaklaşılmayacak kadar kirli olmasıydı. Bu konunun ilgili ve yetkililerce kısa sürede dikkate alınarak düzeltileceğine inanıyoruz. 3’üncü Menderes Yolu Yürüyüşü’nde daha temiz ve daha güzel rotalarda buluşmak dileğiyle katılan ve katkı veren tüm dostlara kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER