‘ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ ÖDÜLLERİ SERGİSİ’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mimarlar Odası Genel Merkezi tarafından her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 32’nci yılı kutlanan Ulusal Mimarlık Sergisi Ödülleri ve ödül adaylarının eserlerinin yer aldığı sergi Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nde açıldı.

‘ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ ÖDÜLLERİ SERGİSİ’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Türkiye’de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem yaratan ilk kurumsal girişim olma özelliğiyle Mimarlar Odası Genel Merkezi tarafından her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 32’nci yılı kutlanan Ulusal Mimarlık Sergisi Ödülleri ve ödül adaylarının eserlerinin yer aldığı sergi Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nde açıldı. Bu yıl 16’ncı dönemi gerçekleşen sergi ve ödül programına 6 dalda toplam 2 bin 623 katılımcı; 123 eser, 174 pano ile katılım sağlandı.

“SERGİ 28 EYLÜL’E KADAR ZİYARETÇİLERE AÇIK OLACAK”
Serginin açılışında konuşan Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Serdar Alayont; “Mimarlar Odası Genel Merkezi’nin 1988 yılından bu yana her iki senede bir düzenlediği Ulusal Mimarlık Sergisi Ödülleri bu yıl da gerçekleştirildi ve ödüller açıklandı. Sergi bütün Türkiye’yi geziyor. Sergimiz bu hafta da Denizli’de olacak.  Projelerle ilgilenenler 28 Eylül Cuma gününe kadar Odamızda oluşturduğumuz sergiyi ziyaret edebilirler” dedi.

“DENİZLİ HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ DE YARIŞMADAYDI”
Ulusal Mimarlık Sergisi Ödülleri’ne Denizli’den Yavuz Selim Sepin’in başvurduğunu söyleyen Başkan Alayont; “Yavuz Selim Sepin’in Denizli Hükümet Konağı projesi Sergi’de ‘Yapı Dalı’nda adaydı. Ancak ödül adaylığında kaldı ve ödül alamadı. Bu sene sergimizde bu projeye de yer verdik” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER