Ümraniye'de feci kaza! Otobüs eve girdi

Ümraniye'de feci kaza! Otobüs eve girdi

Ümraniye’de gece saatlerinde el freni çekilmeden park edilen bir halk otobüsü, sabahın erken saatlerinde geri geri giderek müstakil bir eve daldı. Otobüsün girdiği müstakil evde o saatte uyuyan 2 çocuk ölümden döndü. Otobüsün hareket etmesi ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Freni çekilmeden park edildi

Ümraniye Alemdağ Mahallesi Ay sokak içerisinde yaşandı. Eski Üsküdar Caddesi üzerinde el freni çekilmeden park edilen özel halk otobüsü, sabah saat 05.45 sıralarında kendi kendine hareket etmeye başladı. Gerisin geri yaklaşık 100 metre giden halk otobüsü,kaldırımı da aşarak Dolap ailesine ait müstakil eve girdi.

Uyuyan 2 çocuk ölümden döndü

Dolap ailesine ait müstakil evin bir odasına giren halk otobüsü, o saatte odada uyuyan 13 yaşındaki Aslıcan ve Serap’ın odasına zarar verdi. Yıkılan duvarları bir anda üzerinde bulan Aslıcan ve Serap Dolap ise şaşkına döndü. Yaşadıklarını anlatan Aslıcan Dolap, “Uyuyordum ama ses geldiği anda kalktım. Şoka girdim bir anda. Ses gelince şoka girdim. Sesi duyduğum anda kalktım ama parçalar üzerime geldi. Kolum ordaydı, kolum altında kalabilirdi. Yaklaşık yarım saat konuşamadım” dedi. Evin diğer kızı Serap Dolap ise, “Biz uykudaydık zaten ne olduğunu anlayamadık ilk başta. Otobüsü yukarı koymuşlar freni mi boşalmış ne olduğunu bilmiyoruz. Duvar bir anda göçünce içeriye ne olduğunu şaşırdık. Deprem olduğunu sandım. Küçük kardeşimi kurtardım. Gördüğünüz gibi duvar üzerime düştü, altından nasıl çıktığını anlayamadım” şeklinde konuştu.

Baba Hüseyin Dolap da evin yakınına park eden otobüs ve TIR’lardan dert yanarak, bu tip olaylara karşı çözüm bulunmasını istedi.

Öte yandan fırının önünde park halinde bulunan halk otobüsünün hareket etmesi ise güvenlik kameralarına yansıdı. Park halinde duran otobüs, sabah saat 05.45 sıralarında gerisin geri giderek hareket etmeye başlıyor ve fırının önünden uzaklaşıyor.

Eve giren halk otobüsünün ise çekici yardımıyla çekildi.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211