Umut Değişimde Grubu MMO yönetimine talip

Zeki Altıntaş öncülüğündeki Umut Değişimde Grubu, hafta sonu yapılacak olan Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin 14. Olağan Genel Kurulu öncesinde düzenledikleri basın açıklamasıyla aday olduklarını ilan etti.

Umut Değişimde Grubu MMO yönetimine talip

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi, 12 Şubat 2022 Cumartesi Günü saat 13.00’te 14. Olağan Genel Kurulu’nu Denizli Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek. Makine Mühendisleri, 13 Şubat 2022 Pazar Günü ise MMO Denizli Şubesi hizmet binasında sandık başına gidecek. Zeki Altıntaş başkanlığındaki Umut Değişimde Grubu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyerek, yönetime talip oldu. Neden bu yola çıktıkları konusunda grup adına konuşan Zeki Altıntaş; “Üyesinden kopuk, küskün, odasına gitmek istemeyen, üyenin sorunlarını çözmeye çalışmayan, sorunları yok sayan bir oda haline gelmişiz. Üzgünüm, ama gerçek bu. Bu kadar şikayetten sonra üyelerimizden, bu oda hepimizin, güçlü ve örgütlü oda olursa hepimiz güçlü ve mutlu oluruz, düşüncesinde olan arkadaşlarla yola çıktık. Hepsi de bu davada biz de varız diyerek gönüllü oldular. Hepsi koca bir yürek, hepsini kutluyorum. Yolumuz; ‘Bu memleket mutlaka modern, medeni ve yeni olacaktır, bizim için bu hayat davasıdır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk'tür” dedi.

“HİZMETKAR OLMAYA TALİBİZ"

Neler yapacakları konusunda da açıklama yapan Altıntaş; “Tüm üyelere eşit mesafede olacağız. Siyasi görüşü, yaşam tarzı, tecrübesi ne olursa olsun tüm üyeleri kucaklayacağız. Küskünlerle barışacağız. Üyenin derdine derman olacak çalışmayı yapacağız. Kavga etmeye ve ayrıştırmaya değil, birleştirmeye, odamızın çalışmalarını geliştirip büyütmeye, üyemize, halkımıza hizmetkar olmaya talibiz. Öncelikle üyelerimiz, üniversite, sivil toplum kuruluşları, odalar, Valilik, belediyeler, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve diğer tüm resmi kuruluşlarla barışık olacağız. Üyemiz ve kamu menfaatleri lehine çalışacağız. Üniversite-sanayi işbirliğinde köprü olacağız. Üretim ve Ar-Ge çalışması yapan tüm bileşenlerlerle işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu buradan deklere ederiz. Üyelerimizle yaptığımız toplantı ve ziyaretlerde onların sorunlarını, isteklerini not edip çözüm için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

UMUT DEĞİŞİMDE GRUBU'NUN ADAY LİSTESİ

Umut Değişimde Grubu’nun aday yönetim kurulu üyeleri, şu isimlerden oluştu: Zeki Altıntaş, Cüneyt Özsoy, Tacettin Öztürk, Mesut Özkaya, Gökçen Çetin, Emin Oymak ve Ahmet Turan Babacan.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER