'UMUT, HEYECAN VE COŞKU AŞILAYACAK'

'UMUT, HEYECAN VE COŞKU AŞILAYACAK'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Denizli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip,  MHP’nin 12. Kurultayının 2023’ün lider ülke Türkiye’sini oluşturacak, güçlü kadroların tezahür edeceği bir kurultay olacağını söyledi.

MHP’nin 18 Mart 2018 Pazar günü 12’inci Olağan büyük kurultayının gerçekleştirileceğini belirten Üst Kurul delegesi Garip, “Kurultayımızın teması, Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka’dır. 12’inci Olağan Büyük Kurultayımız Türk milletinin şöleni, demokrasinin ve milliyetçi iradenin yükselişi olacak, böylece Türkiye’ye, Türk-İslam coğrafyasına umut, heyecan ve coşku aşılayacak bir kongre olacağına inancımız tamdır.  MHP Kurultayları Milliyetçi Ülkücü Hareket için her zaman bir toy, düğün havasında gerçekleşmiştir. Her kurultay ilhamını binlerce yıllık şanlı tarihten alan 49 yıllık kutlu mücadelede ellerin ve gönüllerin kenetlendiği, istikbal ve beka yolunda azimle yürüyen ay yıldızlı bayrağın gölgesinde ebediyete kadar birlik ve kardeşlik içinde mücadele eden nesillerin bir araya geldiği coşkulu mekandır.12. Büyük Kurultayda birleşecek bütün kalpler hep bir dilden, bir ağızdan, milli duruş, şehitlere vefa, millete beka sözlerini haykıracaktır” dedi.

“GÜÇLÜ KADROLARIN TEZAHÜR EDECEĞİ BİR KURULTAY OLACAK”
Kurultayın 2023’ün lider ülke Türkiye’sini oluşturacak, güçlü kadroların tezahür edeceği bir kurultay olacağını ifade eden MHP’li Garip, “ Ülkemize yönelik küresel saldırıların hız kazandığı, Haçlı emellerinin yeniden kızıştığı, 1000 yıllık kardeşliğimizin yeterince tahrip edilmeye çalışıldığı bu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi; milli duruş, şühedaya vefa ve millete beka temasıyla vatanımızın birliğini, bütünlüğünü esas alan, engin bir millet sevgisi ve sorumluluk duygusu ile 12. Olağan Büyük Kurultayını milli devlet, güçlü iktidar için 2023’ün lider ülke Türkiyesini oluşturacak, güçlü kadroların tezahür edeceği bir kurultay olacaktır. Bir kez daha diyoruz ki,  Milli duruşumuz; Türk Milletinin birliğine, bütünlüğüne kardeşliğine ve huzuruna kastedenleri hayal kırıklığına uğratacaktır.  Şühedaya olan vefamız; aziz vatan topraklarında kefensiz yatanlara, vatanını ve bayrağını canından aziz bilen tüm şehitlerimize, Afrinde şehit düşen tüm kahramanlarımıza sadakatle sonsuza kadar devam edecektir.  Millete beka sözümüz, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sonsuza dek var olacağının, Türklüğün ebediyete kadar yaşayacağının gerekirse bu uğurda kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi sürdüreceğimizin açık bir irade beyanıdır.Bu vesileyle 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 12. Büyük Olağan Kurultayının tüm Türk milletine hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER