Üniversite-belediye iş birliğine örnek

Kurumlar arası iş birliğinin somut örneklerinden biri olan ve Pamukkale Belediyesi tarafından Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilen çalışmayla 800 normal araç, 10 da engelli araç park alanı yeniden belirlendi. Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bayramyeri’nde bulunan Pamukkale Üniversitesi otoparkına da asfalt döküldü.

Üniversite-belediye iş birliğine örnek

Yalnızca Denizli değil tüm Ege Bölgesi ve Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen hastalara tedavi hizmeti sunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri otopark alanında düzenleme çalışmaları yapıldı. Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmayla hasta yakınları, personel ve öğretim üyelerinin kullanımına tahsis edilen otopark alanlarında 800 normal araç ve 10 engelli araç park yeri olmak üzere toplam 810 araç park yeri yenilendi. Öte yandan hastane arkasındaki alana ise önümüzdeki süreçte asfaltlama çalışması yapılması planlanıyor. Ayrıca, PAÜ Hastaneleri’nin Doktorlar Caddesi’nde yer alan ve bir süre önce yıkımı gerçekleştirilen eski binasının olduğu alana, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt döküldü. Asfalt çalışması sonrası otopark ve çevresinin daha modern bir şekle büründüğü gözlendi.

“Kurumlar arası iş birliklerimiz devam edecek”

Yapılan çalışmalarla ilgili görüşlerini bildiren PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, bu çalışmaların kurumlar arası iş birliğinin en somut örneklerinden biri olduğunu hatırlatırken, başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Gerek yerleşke içinde yer alan fakültelerde, gerek meslek yüksekokullarında gerekse PAÜ Hastanesi’nde ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirme ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Prof. Dr. Kutluhan, bu çerçevede kurumlar arası iş birliğine önem verdiklerini, bu yöndeki çalışmaların üniversite ile şehrin ahengini ortaya koyduğunu ve bu iş birliklerine devam edeceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER