Üniversite tercih işlemleri danışmanlık hizmeti başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere yönelik İl Milli Eğitim bünyesinde oluşturulan ‘Tercih Danışmanlık Masaları’nda rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.

Üniversite tercih işlemleri danışmanlık hizmeti başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere yönelik İl Milli Eğitim bünyesinde ‘Tercih Danışmanlık Masaları’ oluşturuldu.

Yükseköğretime geçiş yapacak öğrenciler için 19 ilçede 68 ayrı okul ve kurumda kurulacak tercih bürolarında, rehber öğretmenler 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Öğrencilerimizin bir üst öğretim kurumları ile ilgili isabetli tercihler yapması ve gelecekleri için en doğru kararı vermeleri bizler için çok önemli. Bu tercih sürecinde de öğrencilerimizin uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğine sahip olabilmeleri amacıyla gerekli tüm tedbirleri alma gayretindeyiz. Bu süreci en iyi ve verimli şekilde yönetmek ayrıca; değerli öğrencilerimizin merkezi sınavlarda ortaya koydukları gayretin karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER