“ÜNİVERSİTE’DE YALNIZ DEĞİLSİNİZ, AGD VAR”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)Denizli Şubesi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’ne kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri, ‘Üniversitede yalnız değilsiniz, çünkü AGD var’ sloganıyla karşılıyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde kayıt döneminin başlamasıyla birlikte Anadolu Gençlik Derneği (AGD)Denizli Şubesi harekete geçti ve öğrencileri ‘Üniversitede yalnız değilsiniz, çünkü AGD var’ sloganıyla karşıladı. Konuyla ilgili açıklama yapan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, “Bizler hakkın hakim olması, gençlerin seviyeli, seciyeli, ahlaklı, kaliteli, kariyerli yetişmesi için gece gündüz demeden gençlere hizmet eden bir gençlik hareketiyiz. İşte bu bağlamda Denizli’mize gelen üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerimizi karşılamak ve onları yalnız bırakmamak için çalışmalar yapıyoruz. Bizler, milletin başına dert açacak bir nesil değil, ümmetin geleceğini kurtaracak bir nesil yetiştirme çabasındayız” dedi.

HER ÖĞRENCİYE BARINMA VE BURS İMKANI
Öğrencilere rehberlik hizmetlerini en iyi derecede sunmak için efor sarf ettiklerini belirten Başkan Öztürk, “www.agduniversite.com” internet adresinden kayıt yaptıran öğrencilerimize gerek barınma gerekse burs imkanları sağlayarak onlara destek olmaya çalışacağız. Denizli’ye gelip bizi arayan bütün gençlerimizi oldukları yerden alıp, onlara her türlü yardımı yapıyoruz. Bir nebzede olsa onları yalnız bırakmıyoruz. Döndüklerinde ‘iyi ki AGD vardı’ demelerini istiyoruz” diye konuştu.

“BOŞ VAKİT YOK”
 “Yıl içerisin de yapmış olduğumuz birçok etkinlikle öğrencilerimiz okul hayatında boşa vakit geçirmelerini engellemiş oluyoruz” diyen Başkan Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Kimi zaman kültürel gezilerle, kimi zaman sosyal faaliyetlerle, konferanslar, panel ve eğitimlerle, kimi zamanda kitap okumaları, spor ve çeşitli kurslarla öğrencilerimizin bir yılını boş geçirmeden dolu dolu ve hayatına birçok şey katmasını sağlıyoruz.”

HER ÖĞRENCİYE KUR’AN-I KERİM MEALİ
‘Üniversite hayatınız hayırlı olsun, hayat rehberiniz Kur’an olsun’ sloganıyla da üniversiteye yeni başlayan öğrencilere Kur’an-ı Kerim Meali hediye ettiklerini belirten Başkan Öztürk; “Kardeşlerimize Mahmut Toptaş Hocamızın hazırlamış olduğu Kur’an-ı Kerîm Meali’ni hediye ediyoruz. Bu bağlamda ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasını başlattık. Çabamız ve gayretimiz Kur’an’a bağlı nesillerin yetişmesidir” ifadelerini kullandı.

“BATI ‘YOK OLUŞ’ MEDENİYETİDİR”
Türkiye’nin geleceğinin teminatı olan gençlerin önüne, kendi tarihi, kültürü ve misyonundan uzaklaştırmaya yönelik engellerin konulduğunu ifade eden Öztürk, “Bizlere tek çare olarak gösterilen Batı medeniyetinin aslında bir çare değil, bir yok oluş medeniyeti olduğunu görüyoruz. Bin yıldır bu ülkeden, bu coğrafyadan tüm insanlığa adaletle hükmetmiş bir milletin, bu büyük İslam medeniyetinin evlatları olarak, genç neslimizi Kur’an Meali ile buluşturuyor olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

“GENÇLİĞİMİZ HER ŞEYİMİZ”
Açıklamasında, “Kur’an ahlâkıyla ahlâklanmadıkça bizim ülkemizin geleceği garanti altına alınamaz” ifadelerine yer veren Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençliğimiz bizim her şeyimiz, Anadolu Gençlik Derneği’nin niyeti gençliğimize, Kur’an ahlakıyla ahlaklanmasını ve Batı medeniyetinin değil İslam medeniyetinin bir evladı olduğunu hatırlatmayı sağlamaktır.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER