Üniversitelerde huzur ve güveni artırma toplantısı

Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyon Toplantısı yapıldı. Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yapılan toplantıda; kampüs içi ve yurtlarda, kampüs dışında öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu alanlarda alınacak sağlık ve güvenlik tedbirleri, kent genelinde öğrencilerin barınmasına ilişkin konular değerlendirildi.

Üniversitelerde huzur ve güveni artırma toplantısı

Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyon Toplantısı, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yapıldı.

Toplantıya; Vali Atik’in yanı sıra, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Pamukkale Kaymakamı Uğur Polat, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Veysel Yanık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, KYK Yurt Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

Toplantıda, kampüs içi ve yurtlarda, kampüs dışında öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu alanlarda alınacak sağlık ve güvenlik tedbirleri, kent genelinde öğrencilerin barınmasına ilişkin konular değerlendirildi.

Uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlayan Pamukkale Üniversitesi’nin yeni akademik yılını huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konular ele alınarak, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu. Geçmiş yıllarda göz önünde bulundurularak, üniversitelerde yaşanabilecek muhtemel asayiş olayları, bunlarla ilgili alınması gereken önlemler değerlendirilerek, ilgili yöneticiler tarafından bilgi verildi.

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı kız ve erkek öğrenci yurtlarının kapasitelerinin, doluluk oranlarının paylaşıldığı toplantıda, üniversiteye ulaşım ve yurt çevrelerinde yaşanabilecek trafik ve güvenlik sorunları ele alınarak değerlendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER