ÜNLÜ İŞ KADINI NESLİHAN AKÇA 'YILLARIN ANNESİ' SEÇİLDİ

ÜNLÜ İŞ KADINI NESLİHAN AKÇA 'YILLARIN ANNESİ' SEÇİLDİ

Kızılcabölüklüler Vakfı Kadın Kolları geleneksel olarak düzenlediği Dayanışma Çayı’nda ‘Anneler Günü’nü kutladı. Etkinlikte, Denizlili ünlü iş kadını “Hanımağa” Neslihan Akça “Yılların Annesi” seçildi. Yılların Annesi seçilen, Akça Şirketler Topluluğu Onursal Başkanı Neslihan Akça’ya Vakıf Başkanı Osman Erkli tarafından hediye takdim edildi. 

Kızılcabölüklüler Vakfı Kadın Kolları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dayanışma Çayında bu kez Anneler Günü de kutlandı. Twenty 20 Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Kızılcabölüklüler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkli, Kızılcabölüklüler Vakfı Kadın Kolları Üyeleri, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un eşi Bedriye Akyol ve davetliler katıldı. Etkinlikte, Denizlili ünlü iş kadını “Hanımağa” Neslihan Akça “Yılların Annesi” seçildi.
Geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl, yaklaşan Anneler Günü’nün de kutlandığı etkinliğin açılış konuşmasını Türk Halk Müziği Sanatçısı Özay Gönlüm’ün yeğeni Kızılcabölüklüler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gönlüm yaptı. Annelerin önemini vurgulan Gönlüm konuşmasında; “Annelerimiz bizim yılda 1 gün değil, 365 gün gönlümüzde yatmaktadır. Kadına bahşedilip de erkekte olmayan en önemli meziyetlerin başında annelik gelmektedir. Anne olmak ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur. Anneler olmasaydı insanlık olmazdı. Cennetin annelerin ayağının altında olduğunu unutmayalım. Annelerimiz ailenin temel direği, toplumun da geleceğidir. Bütün annelerin ellerinden öper, Anneler Günü’nü kutlarım” ifadelerini kullandı. 


 “YILIN DEĞİL, YILLARIN ANNESİ”
Anneler Günü’nün kutlandığı etkinlikte; Akça Şirketler Topluluğu Onursal Başkanı Neslihan Akça ‘yılların annesi’ seçildi. Kızılcabölüklüler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkli tarafından Neslihan Akça’ya hediye takdim edildi. Başkan Erkli; “Denizlimizde sanayiciler ve iş adamları yetiştiren Neslihan Teyzemiz yılın değil, yılların annesidir. Allah uzun ömür versin. Etkinliğimize katıldığı için kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
“ETKİNLİĞİN GELİRİ EĞİTİME HARCANACAK”
Etkinlik hakkında da bilgiler aktaran Kızılcabölüklüler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkli şunları söyledi: “Bizim geleneksel yürüyüşümüzle aynı takvime geldiği için Anneler Günü kutlamasını erken bir tarihe çektik. Geleneksel Dayanışma Çayımızda kutlamak istedik. Bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Birlik ve beraberliğin ön plana çıkarıldığı etkinliğimizden elde edilen gelirle üniversitede burs verdiğimiz öğrencilere katkı sağlayacağız. Geliri eğitime harcayacağız.”

“ANNELERİMİZ İYİ Kİ VAR”
“Birlik ve beraberliğin sağlanması adına güzel bir etkinlik oluşturulmuş” diyen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Denizli İcra Kurulu Başkanı ve iş kadını Semra Akça Acar ise “Bizleri de etkinliğe davet ettiler. Annemle birlikte etkinliğe katıldık ve Anneler Günü’nü de kutladık. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Annelerimiz iyi ki var, iyi ki varız. Toplumda anne olarak sorumluluklarımız var. Annelerimize karşı saygımız sonsuz. Anneler Günü’nü yaşamak da güzel bir duygu” dedi. 


“DÜNYANIN EN UZUN DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ BEKLERİZ”
Tüm Denizli’yi; 13 Mayıs’ta 22’ncisini gerçekleştirecekleri Yaşam Boyu Yol Yürüyüşü’ne davet eden Vakıf  Başkanı Osman Erkli; “Dünyanın en uzun doğa yürüyüşünü 13 Mayıs Pazar günü saat 09:00’da gerçekleştireceğiz. Spor ve doğaseverler 22. kez Kızılcabölük’ten Denizli’ye yürüyecekler. Denizli’den katılmak isteyenler için Denizli Çamlık girişinden sabah saat: 07.00’de otobüs kaldırılacak. Kızılcabölük’te 15 dakika mola verdikten sonra, kafileler halinde yola çıkıyoruz. Mola yerine ulaştığımızda katılımcılara ikramlarımızı sunacağız. Yöresel yemeklerimiz olacak. yarışmalarımız yapılacak. İnsanlar doğa ile iç içe olacaklar. İlla parkuru tamamlamak zorunda değiller. Etkinliğimiz Denizli’de son bulacak. 22. Yaşam Boyu Yol Yürüyüşümüze katılmak isteyenler Kızılcabölüklüler Vakfı ile irtibata geçebilirler. Dünyanın en uzun doğa yürüyüşüne herkesi bekleriz” dedi. 

PINAR ÇANKAYA- OZAN AKAKÇA​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER