Ünlü menajere Denizli’de otel krizi!

Denizlispor ile transfer görüşmesi için futbolcu Çağlayan İrece ile birlikte kente gelen eski futbolcu ve Menajer Erkan Martin, rezervasyon yaptırdığı otelin rezervasyonunu iptal ettiğini ileri sürdü. Yanlış anlaşılan bir durum söz konusu olduğunu ve spor camiasına her zaman açık olduklarını belirten Otel Sahibi Tahir Karabulut; “Bu tarz yaklaşım, söylem, iddiaları kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Denizlispor ile transfer görüşmesi kapsamında Eski Futbolcu ve Menajer Erkan Martin ile beraberindeki futbolcu Çağlayan İrece, Denizli’de bir otele rezervasyon yaptırdı.  Aynı zamanda eski Milli Futbolcu Ersen Martin’in kardeşi olan Erkan Martin, otelin rezervasyonu iptal ettiklerini ileri sürdü.

Böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını belirten Erkan Martin; “Profesyonel menajerlik şirketim var. Denizli’ye futbolcu görüşmesi için geldim. Otel rezervasyonu yaptık. Saatler kala iptal oldu. Telefon görüşmesi yaptım. ‘Biz futbolcu ve avcıları almıyoruz’ dediler. Ne demek istediklerini anlamadım. Otel yönetimi ‘böyle bir karar aldı’ dediler. Bir mesaj geldi bana. Daha önce aynı otelde kaldığımı söyledim. Çözüm olmadı. Mağdur olduk. Gerekli yerlere şikâyetimizi dile getirdik. ‘Futbolcuları almıyoruz’ dediler. Futbol camiasına hakaret olarak görüyorum olayı. 12’de giriş yapacaktık, iptal mesajı geldi. Mesajda; ‘Ben sizi bir konu hakkında rahatsız ettim. Bugün için bir rezervasyon oluşturmuşsunuz üzülerek iptal etmek zorundayız. Yönetim kurulumuzun aldığı karar gereğince futbolcu ve avcıları otelimizde konaklatamıyoruz. Sizin rezervasyonunuzu görünce yönetim kurulundan dönüş aldım.  Yönetim kararı olunca bizde uygulamak durumundayız’ yazıyordu. İlk kez böyle bir olayla karşılaştık” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BİR OLAYLA İLK KEZ KARŞILAŞIYORUZ"

Mağdur olduklarını ifade eden futbolcu Çağlayan İrece; “iki kişi rezervasyon yaptık, saatler kala iptal oldu. Denizli’de daha önce 5 yıl yaşadım. Futbolcuyum. Biz buraya iş görüşmesi için gelmiştik. Daha önce kaldığımız oteldi. Sabah saatlerinde mesajla öğrendik iptal olduğunu. ‘Avcılar ve futbolcular bu otelde kalamaz’ diye mesaj geldi. Biz çok şaşırdık. Sporcu nasıl kalamıyor anlamış değiliz. Mağdur olduk. Yönetimin bir kararı olduğunu ifade ettiler” şeklinde konuştu.

ERSEN MARTİN: "OTELİ KINIYORUM"

Oteli kınadıklarını belirten Erkan Martin’in abisi eski Milli Futbolcu Ersen Martin de konuya ilişkin açıklama yaptı. Martin; “Futbolcuların otelde kalması yasakmış. Oteli kınıyorum. Dünyada ilk kez böyle bir şey görüyorum, duyuyorum. Eski bir futbolcuyum, ilk kez böyle bir olaya şahit oluyorum” dedi.

"NAZİK BİR ŞEKİLDE 'HAYIR' DEDİK"

İddiaların ardından otel yönetiminden cevap geldi. Yönetim olarak kararlar alındığını ve nazik bir şekilde ‘hayır’ dediklerini vurgulayan otelin Ön Büro Müdürü Kaan Karabacak; “Otelimize uygun olmayan davranışlar sergilendiği durumlarda kara listeye aldıklarımız oluyor. Böyle bir durumla karşılaştığımız için nazik bir şekilde ‘hayır’ dedik. Rezervasyonu bu sebeple kabul etmemek durumunda kaldık.  Otel kapasitemiz belirli olduğu için grupları kabul edemiyoruz. Açıklamamızı da bu şekilde yaptık. Futbolculara veya avcılara karşı bir yanlış bakış açımız söz konusu değildir. Daha uygun bir dille bunu karşı tarafa belirttik. Telefonla bu konuyu aktardık” ifadelerini kullandı.

“İDDİALARI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Yanlış anlaşılan bir durum söz konusu olduğunu ve spor camiasına her zaman açık olduklarını belirten Otel Sahibi Tahir Karabulut; “Otelimizde sporcuları almıyoruz diye bir bakış açısı hâkim değildir. Biz bir turizm oteliyiz. Otelimizin kapasitesi gereğince kararlar alabiliyoruz. Konunun daha da özele inmemesi açısından nazikçe ‘hayır’ dedik. Bana konu iletildiğinde bu kararı yönetim olarak verdik. Bir turizmci o tarz bakış açısına sahip olamaz. Bizler daha önce basketbolda, Türk sporuna destek veren bir oteliz bunun örnekleri mevcuttur. Arkadaşımız konuya hassas davranmış, konuyu başka yerlere götürmüş. Ona saygı duyduğumuz için nazikçe kararımızı aktardık. Biz yılda 13 bin misafir ağırlayan bir oteliz. Bu tarz yaklaşım, söylem, iddiaları kabul etmemiz mümkün değildir ” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER