ÜNLÜ SANATÇI GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ!

25. Adana Film Festivali için Adana`da bulunan ünlü oyuncu Yakup Yavru, açılış töreni sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

ÜNLÜ SANATÇI GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ!

Amasyalı sinema ve tiyatro oyuncusu Yakup Yavru, yaklaşık 5 ay önce  35 bin lira harcayıp memleketinde kendisi için mermer ve taştan mezar yaptırmış, "Yerimi çok beğendim. Hemen ölesim geliyor. Kendime göre hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum" demişti.

Uluslararası Adana Film Festivali'nin açılış ve Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri Törenine katılan ünlü sanatçı Yakup Yavru, törenin ardından dinlenmek için oteldeki odasına geçti.

Gece kalp krizi geçiren Yavru, Özel Adana Hastane`sine kaldırıldı. Ünlü sanatçı burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Yavru`nun cenazesi hastane morguna kaldırıldı.

YAKUP YAVRU KİMDİR?

Yakup Yavru, 1 Mart 1952 tarihinde Amasya'da doğdu. Öğretmen okulundan mezun olduktan sonra birçok şehirde görev aldı. Öğretmenlik yaptığı dönemde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, “Bana Sevgiyi Anlat” isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. “Böyle mi Olacaktı?”, “İkinci Bahar”, “Marziye”, “Unutabilsem”, “En Son Babalar Duyar”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Geniş Aile”, “Papatyam” gibi televizyon yapımlarında yer alan Yavru birçok reklam filminde de yer aldı. Yakup Yavru ayrıca, “Babam ve Oğlum”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Destere”, “Ceberrut”, “Baş Belası”, “Benzersiz”, “Aşka Geldik”, “Kiraz Mevsimi” gibi filmlerde de rol aldı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205