Ünlü sanatçılardan Kongre Merkezi yorumu; “Türkiye'de eşi benzeri yok”

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezini inceleyen ünlü sanatçılar dev yatırıma hayran kaldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin Türkiye'de eşi ve benzeri olmadığını ifade eden sanatçılar en kısa sürede burada sahneye çıkmayı umduklarını kaydetti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, ünlü sanatçıları ağırladı.

Ünlü sinema, dizi ve tiyatro sanatçısı Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Bora Severcan ve Sefa Zengin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanziyaret etti.

Tamer Karadağlı, Volkan Severcan ve beraberindekiler, yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Başkan Osman Zolan'ı tebrik etti.

Sanatçılara teşekkür eden Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiğini belirtti.

Kısa süre önce hizmete aldıkları Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezini anlatan Başkan Zolan, "Denizlimiz inşallah kültürün ve sanatın en üst seviyede yapıldığı yer olacak. Bu tesisimiz buna büyük katkı sağlayacak" dedi.

ULUSLARARASI STANDARTTA

Tamer Karadağlı, Volkan Severcan ve beraberindekiler daha sonra 25 bin metrekareye oturan, 85 bin metrekare kapalı alana sahip dev tesiste incelemede bulundu.

MÇS Fikir Sanat Ajans Başkanı Mehmet Çağrı Sebzeci eşliğinde kongre merkezini gezen sanatçılar, Türkiye'de böyle bir eserin eşi ve benzerinin bulunmadığını ifade etti.

500, 1000 ve 2000 kişilik salonları, asansörlü sahneleri, kulisleri, ışık ve ses sistemleri ve konferans salonları ile her şeyin uluslararası standartta olduğunu belirten sanatçılar tesise hayran kaldı.

BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU İLE SOHBET

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde en kısa zamanda sahneye çıkmayı umduklarını belirten Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Bora Severcan ve Sefa Zengin, bir süre tesiste incelemede bulundu.

Sanatçılar burada Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibiyle birlikte bir süre sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konuklar son olarak özellikle öğrenciler için tesiste inşa edilen ve uzay gösteriminin yapıldığı planetaryumda (gezegen evi) da incelemede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211