UNUTSALAR DA UNUTULMADILAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Alzheimer Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile Dünya Alzheimer Günü kapsamında, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda ‘Unutsalar da Unutulmayacaklar’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Dünya Alzheimer Günü kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Alzheimer Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile çeşitli etkinlikler düzenlendi. Dernek üyelerinin oyuncu kadrosunu oluşturduğu ve ‘Unutsalar da Unutulmayacaklar’ isimli tiyatro oyunu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda seyirciye sunuldu. Tiyatro oyununu izlemeye; Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz, dernek üyeleri ve davetliler katıldı. Alzheimer’e farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan ve Alzheimer olan bir kadının ve yakınlarının yaşadıkları zorlukların aktarıldığı oyun seyirciden tam not aldı.

“DENİZLİ OLARAK ‘FARKINDAYIZ’ MESAJINI VERMEK İSTİYORUZ”
Etkinlik hakkında açıklama yapan Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz; “Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla bu hafta geniş kapsamlı farkındalık programları hazırladık. Etkinliklerimizden biri de tiyatro oyunumuz. Senaryoyu yazan, yöneten, oynayan herkes gönüllü üyelerimiz. Denizli olarak ‘farkındayız’ mesajını vermek istiyoruz.  Hafta içerisinde sürprizlerimiz olacak. Mini mini şovlarımız var. Biz Denizli’nin farkında olduğunu ve bizleri desteklediğini görmek istiyoruz” dedi.

“TEK DİLEĞİMİZ; HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYALIM”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ise; “Dünya Alzheimer Günü’nde derneğimize destek olarak farkındalık adına katkı sağlamak istedik. Tek bir dileğimiz var; hiçbir zaman unutmayalım. Eğer unutursak, bizler unutulmayalım. Çok güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER