Urhan; “Zamlar, iş dünyamızın mücadele gücüne zarar vermektedir”

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Hakan Urhan, EPDK’nın elektrik tüketim ücretlerine yaptığı zamma tepki gösterdi Başkan Urhan, “Artık siyasi aktörlerden de ekonomiyi canlandıracak güçlü adımlar bekleyen iş dünyası, şu sıralar açıklanan zam haberleriyle karşılaşmakta ve bu durum iş dünyamızın mücadele gücüne ciddi oranda zarar vermektedir.” dedi.

Urhan; “Zamlar, iş dünyamızın mücadele gücüne zarar vermektedir”

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Hakan Urhan, EPDK’nın elektrik tüketim ücretlerine yaptığı zamma tepki gösterdi. Başkan Urhan, yaptığı yazılı açıklamada, “EPDK’nın yeni kararıyla elektrik tüketim ücretlerine, 1 Temmuz 2019’dan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 14,98 zamlı tarife uygulanacağı açıklanmıştır. Şu açıkça dile getirilmelidir ki; ülkemiz 3 Genel Seçim, 2 Yerel Seçim, 1 referandum ve tekrar edilen İstanbul seçimiyle geçirdiği son 5 yıllık dilimde, yaşanılan ekonomik sıkıntıya dair yapıcı ve kalıcı adımlar atmak yerine, enerjisini siyasi seçimler ve sonuçlarına odaklanarak harcamak durumunda kalmıştır. Dolayısıyla iş dünyası uzun bir süredir, bu ve benzer sebeplerden dolayı yaşanılan ekonomik krizle mücadele içindedir. Artık siyasi aktörlerden de ekonomiyi canlandıracak güçlü adımlar bekleyen iş dünyası, şu sıralar açıklanan zam haberleriyle karşılaşmakta ve bu durum iş dünyamızın mücadele gücüne ciddi oranda zarar vermektedir.” dedi.

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Urhan, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi:

“EPDK’nin aldığı kararın ekonomi kurmaylarımız tarafından tekrar gözden geçirilmesi, sürekli dile getirilen “2023 Hedefleri” konusunda iş dünyasının ciddi anlamda desteklenmesi, uluslararası rekabet gücünün arttırılması, zam ve kriz sarmalının piyasalarda olumsuz etki yaratmasının süratle önüne geçilmesi için ivedi adımlar atılmalıdır. Unutulmamalıdır ki; ülkemizin daimî refahı, huzuru ve istikrarı ekonomik ve demokratik verilerle doğrudan ilişiklidir. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak bu iki bacağın herhangi birinin aksamasının istenilen hedeflere ulaşmamızı geciktireceği aşikardır.”

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER