“ÜRÜN VE TASARIMLARDAKİ GELİŞME, FİRMALARIN GÖRSELLİĞİNE DE YANSIMIŞ”

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtekstil 2019’da Denizlili firmaları yalnız bırakmayan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Fuarda gördük ki, ürün ve tasarımlarımızdaki iyileşme, firmalarımızın görselliğine de yansımış. Denizli stantlarındaki görüşmelerin çokluğu, 2019'la ilgili olumlu beklentilerimizin daha da artmasını sağladı. Ürün ve tasarımlardaki gelişme, firmaların görselliğine de yansımış” dedi.

“ÜRÜN VE TASARIMLARDAKİ GELİŞME, FİRMALARIN GÖRSELLİĞİNE DE YANSIMIŞ”

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası ev fuarı olan Heimtekstil 2019, bugün sona erecek. Türkiye’den yaklaşık 280, Denizli’den de 71 firmanın stant açtığı fuara Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan da katıldı. Başkan Erdoğan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DTO Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, Heimtextil’deki temaslarını sürdürdü. Stantlardaki yoğunluğu gören heyet, Denizlili ihracatçı firmaların sahiplerinin moralinin yüksek olduğunu gözlemledi. İçlerinden gelen biri olarak sanayicilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “İhracatımızı, inşallah bu sene de arttıracağız. Birlikte olup, ele ele vererek, Türkiye’ye daha çok döviz kazandıracağız. Birlikte olmak önemlidir; çünkü bu herkese güç verir. Bu arada, dünya ile rekabet edebilmek için yeni icat ve donanımlarımızı da ortaya koyacağız. Milli girişimlerle, teknolojik anlamda hızlı gelişimi sağlayıp, üretimimizi ve ihracatımızı arttırmalı ve daha da büyümeliyiz. Heimtextil Fuarı’nın iyi geçeceğini ve güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ TİN, BAŞKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Fuardaki Denizlili firmaları ziyaretlerde kendisine eşlik etmeleri dolayısıyla DTO Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür eden Milletvekili Tin, “Maşallah; Başkanımız Uğur Erdoğan, firmalarımızı hiç yalnız bırakmıyor. Bizleri de, vakit ayırıp sanayicilerimizle bir araya getirip birebir görüştürmesinden dolayı, teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

“FİRMALARIMIZ DA BİZ DE MUTLU VE UMUTLUYUZ”

Heimtextil’in bu yıl daha yoğun geçtiğini belirten DTO Başkanı Erdoğan; “Bugün çok mutluyum; keyifliyim. Çünkü, firmalarımızın sahipleriyle görüştüğümüzde, yoğun ziyaretçi olduğunu ve fuarın iyi geçtiğini ifade ettiler. Firmalarımıza olan büyük ilgi ile beklentilerimizi karşılayan iş görüşmeleri, 2019 yılıyla ilgili beklentilerimizin daha olumlu olmasını sağladı.” dedi.

“FİRMALARIMIZ ÜRÜNLERİNİ FARKLILAŞTIRMIŞ”

Denizli stantlarında görsellik ile ürün çeşitliği ve tasarım anlamında iyileşme olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “Heimtextil’de gördük ki, firmalarımız ürünlerini farklılaştırmış. Denizli’de üretilen ürünlerin, artık Avrupa standartlarının da üzerine çıktığını söyleyebiliriz. Şehrimizde iki üç yıl öncesine kadar bir tane bile Ar-ge ve Tasarım Merkezi yoktu. Son iki yılda Denizlimizde üst üste açılan Ar-Ge ile Moda Tasarım Merkezleri’ndeki genç beyinlerimiz, o gün bugündür sürekli fikir, desen ve model üretiyor. Yabancılar, Heimtextil 2019'da sergilenen yeni ürünlerimizi görünce şaşırdılar. Çünkü, hepsi birbirinden kaliteli ve güzel. Türk Malı tekstil ürünleri, tüm dünyada aranan bir değer artık. Türkiyemiz, bu konuda dünyaya örnek olabilecek nitelikte. Denizli ekonomisine yön veren tekstil sektöründeki yatırımcılarımızın, Almanya'nın Frankfurt şehrindeki Heimtextil Uluslararası Kumaş ve Ev Tekstili Fuarı'nda gösterdiği insan üstü çabası, mutlaka karşılığını bulacak, boşa çıkmayacaktır. Şehrimize kazanç olarak dönecektir” dedi.

“FİRMALARIMIZI TEK TEK ZİYARET EDİP DİNLEDİK”

DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ve DTO Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, Heimtextil Fuarı'nda stant açan ihracatçıları yalnız bırakmayıp görüş, istek ve beklentilerini dinlediklerini de dile getiren Başkan Erdoğan, “Görüşmelerden edindiklerimizi, ilgili kurum ile yetkililere aktardık ve varsa bir talepleri ya da sıkıntıları sonuçlandırıp ortadan kaldırmaya çalıştık. Denizlimizin duayen sanayicileri ile de zaman zaman bir aradaydık. Türkiye'de tekstil sektörüne yön veren ihracatçılarımızın durumuyla ilgili istişarede bulunduğumuz ve engin tecrübelerinden faydalandığımız sohbetlerinden büyük keyif duyduk” diye konuştu.

“ÜRÜN VE TASARIMLARIMLARDAKİ GELİŞME, FİRMALARIN GÖRSELLİĞİNE DE YANSIMIŞ”

Denizli firmalarının stantları ile ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü de vurgulayan Başkan Erdoğan, “Heimtextil Fuarı'yla Almanya'dan Avrupa'ya açılan ihracatçılarımız da, biz de mutluyuz. Fuarda gördük ki, ürün ve tasarımlarımızdaki iyileşme, firmalarımızın görselliğine de yansımış. Denizli stantlarındaki görüşmelerin çokluğu, 2019'la ilgili olumlu beklentilerimizin daha da artmasını sağladı. İş dünyamızın temsilcilerinin yüzlerinin gülmesi, güzel bir yıl geçireceğimize dair ümitlerimizi artırdı. 2019’un iyi geçeceğini düşünüyoruz. Denizlili tekstilcilerimiz, ihracat menzilini her geçen gün daha da artırıyor. Denizli'mizin parlayan yıldızları ihracatçı tekstil firmaları, Heimtextil2019'un gözdesiydi. Yeni bir yılın başlangıcında, firmalarımıza ve yeni ürünlerine gösterilen ilgi, bizleri de sevindirdi. Avrupalı alıcıların bizi tercih etmesinin sebebi, yakınlığımız ve güvene dayalı ticaret yapmamız. Bu iki avantajı, hiçbir alıcı bırakmaz. Dolayısıyla Avrupalının alım gücü ne kadar artarsa bizim ihracatımız da o kadar artacaktır. Şimdiden bereketli bir yıl diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER