UŞAK ADETA ŞANTİYE

UŞAK ADETA ŞANTİYE

Uşak Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve üst yapı çalışmaları ile şehir adeta şantiye alanına döndü. Yaptığı işlerle 2004 yerel seçimlerinde Denizli Belediye Başkanı seçilen ve bu görevi 7 yıl sürdüren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye benzetilen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2014 yerel seçimlerinde yine Bakan Zeybekci gibi 41yaşında başkan seçildi.

Uşak Belediyesi tarafından Uşak’ta yürütülen çalışmalar tüm hızıyla sürerken, şehrin çehresi de her gün değişmeye devam ediyor. Kentin dört bir yanında çalışmalar ve projeler peşi sıra ihale edilip hayata geçiriliyor. Özellikle de alt yapı çalışmaları biten yerlerde yol ve kaldırım yapım çalışmaları en modern şekilde gerçekleştirilerek estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Şehre yeni bir kimlik kazandırmak için önemli hizmetlere imza atan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaptığı çalışmalarla vatandaşların büyük takdirini topluyor.

“DAHA YAŞANABİLİR BİR UŞAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

DRT Denizli TV ve Denizli Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ı daha yaşanabilir bir kent yapma amacıyla çalışmalara hiç hız kesmeden devam ettiklerini ve bu çalışmalar sonucunda Uşak’ın adeta bir şantiye alanına dönüştürdüklerini belirtti. Belediye Başkanı Nurullah Cahan “İlimizin hak ettiği bir konuma gelmesi için gece gündüz demeden yollardayız” dedi.

“BAŞKAN ZEYBEKCİ’NİN YOLUNDA YÜRÜYOR!

Yaptığı işlerle 2004 yerel seçimlerinde Denizli Belediye Başkanı seçilen ve bu görevi 7 yıl sürdüren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye benzetilen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2014 yerel seçimlerinde yine Bakan Zeybekci gibi 41yaşında başkan seçildi. Uşak’lı bir hukukçu olan Başkan Cahan; AK Parti’nin kuruluşundan itibaren parti örgütlerinde görevler aldı. Ve ilk yıllarda AK Parti Uşak Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. DRT Denizli’ye yaptığı açıklamalarda; kentte birçok farklı bölgede belediye şantiyeleri ve ekipleri bulunduğuna işaret eden Cahan, “Belediyemiz hemşerilerimizin de isteklerini gözeten bir yapıda projelerine yön vermeye devam edecektir. Projelerimizin can bulmasının yanı sıra vatandaşlarımızın da beklentilerini dikkate alan ve alacak bir şekilde çalışmalarımız sürecek. Herkesin görmek istediği bir Uşak için bütün birimlerimizle üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Uşak’ta Ağustos ayı başında, ismi açısından Türkiye’de bir ilk olan “15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı’nı” hizmete açan Uşak Belediyesi kentin trafiğinin rahatlatılması adına radikal adımlar atmaya devam ediyor. Birçok ana cadde ve yol güzergahını modern kentlere yakışan bir hale getiren Belediye, trafik açısından tehlikeli nokta ve kavşaklarda da önemli adımlar atıyor. Uşak Belediyesi zemin etütlerinin yapıldığı Otogar mevkisi battı çıktı projesinin ardından, şimdi de Huzur Park Köprülü Kavşağı çalışmalarına başladı. Projeyle kentin güneyinden gelen vatandaşların yoğun İzmir Ankara karayoluna sıkıntısız bir şekilde çıkmaları ve İzmir istikametine kolayca gitmeleri sağlanacak. Yer teslimi yapılan proje 2 milyon TL maliyetle 6 ay gibi kısa bir sürede sona erdirilecek. Başkan Cahan, “Bu projelerle ilimiz trafiği önemli ölçüde rahatlayacak ve kentimiz modern bir siluete kavuşacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER