“Usulsüz yapılan toplamalara karşıyız”

Denizli Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu ve Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Dönem Sözcüsü Nuray Sürücüoğlu, usulsüz yapılan toplamalara karşı olduklarını ifade etti.

“Usulsüz yapılan toplamalara karşıyız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokak hayvanları belediyeler tarafından toplanmaya başladı.

Denizli Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu ve Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, köpeklerin toplanmasına tepki gösterdi.

Denizli Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu ve Denizli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi. 

Açıklamayı okuyan Dönem Sözcüsü Nuray Sürücüoğlu; “Denizli Hayvan Hakları İnisiyatif Platformu olarak usulsüz yapılan toplamalara karşı olduğumuzu bilmenizi isteriz. Tüm Türkiye’deki dernek ve hayvanseverlerin birlik ve beraberlik içerisinde organize olmaları ve kendi belediyelerine kanuna uygun kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezi kurmaların konusunda yaptırıcı olmalarını istiyoruz. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’ı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Platformumuzun kuruluşundan bu yana Sayın Osman Zolan ile hayvanlar konusunda birlikte çok yol aldığımızı, Türkiye’ye örnek bir il teşkil edeceğimizi ve bu yolda olumsuzların yaşanmayacağını düşünüyoruz. Denizli’de şu ana kadar bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Unutmayalım ki saldırgan köpek yoktur, kötü sahip vardır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER