“Uygun ekip liderinin seçilmesi, ekibin başarısını artırır”

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Akademi tarafından organize edilen ‘Profesyonel Ekip Yönetimi Eğitimi’nde konuşan Eğitmen M. Efsun Yüksel Tunç; “Ekip kurulurken kişilerin ekibe uygun olması, ekip içinde özgün fikirlerin belirtilmesi ve uygun ekip liderinin seçilmesi ekibin başarısını artırır” dedi.

“Uygun ekip liderinin seçilmesi, ekibin başarısını artırır”

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini sürdüren DENİB Akademi, ‘Profesyonel Ekip Yönetimi Eğitimi’ gerçekleştirdi. Eğitmen M. Efsun Yüksel Tunç tarafından gerçekleştirilen eğitimde; ekip çalışması, ekip yönetim ilkeleri, kazanan ekiplerin özelikleri, ekip bilinci ve motivasyonuyla bir ve biz olmak, ekip çalışmasını etkileyen faktörler, ekip yönetiminde güven ve süreklilik, ekip performansını artıran koçluk becerileri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Eğitimde konuşan Eğitmen Tunç; ekip olmanın önemine vurgu yaparak, şunları aktardı:

“Ekip çalışması günümüzde her geçen gün daha da önemli hale geliyor. Ekip çalışması sayesinde işletmeler daha yüksek verimlilik sağlamakta ve emek maliyetlerini düşürmektedir. Öte yandan, ekip üyelerinin performansının, işletmeye olan sadakatinin ve motivasyonunun artması sıklıkla şahit olduğumuz durumlardır. Başarılı bir ekip çalışması için ortak amaç, başarılı yönetici-lider, istekli ekip üyeleri, ekip içinde doğru iletişim, işbirliği, sinerji, takım ruhu, yüksek motivasyon ve sonuç odaklılık gerekir. Bununla birlikte, ekip kurulurken kişilerin ekibe uygun olması, ekip içinde özgün fikirlerin belirtilmesi ve uygun ekip liderinin seçilmesi ekibin başarısını artırır” dedi. Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin, paylaşımların ve uygulamalı örneklerin ardından soru-cevap bölümüyle devam etti. DENİB Akademi eğitimlerine 10-11 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan “Dış Ticaretin Püf Noktaları Eğitimi” ile devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER