UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İl Uyuşturucuyla Mücadele Koordinasyon Kurulu’nun kapanış, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Teknik Çalışma Gruplarının Teşkil Edilme Toplantısı, Denizli Valisi  Hasan Karahan başkanlığında yapıldı.

İl Uyuşturucuyla Mücadele Koordinasyon Kurulu’nun kapanış, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Teknik Çalışma Gruplarının Teşkil Edilme Toplantısı gerçekleştirildi. Valilik Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya; Vali Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, İl Sağlık Müdür V. Dr. Aytekin Polat, ilgili Daire Müdürleri ve kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda; ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü’nce hazırlanan sunum eşliğinde genel değerlendirmeler yapıldı. Daha sonra tespit edilen sorunlar ile bunlara karşın sunulan görüş ve öneriler değerlendirildi.

“BU MÜCADELE DEVAM EDECEK”
Toplantıyı başkanlık eden Vali Hasan Karahan, uyuşturucu ile mücadelenin önemine dikkat çekerek,  Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de böyle bir sorunun olduğunu belirtti. Uyuşturucu ile mücadeledeki hassasiyetini de dile getiren Vali Karahan, şu şekilde sürdürdü; "Şehrimizde de böyle bir sorun var. Bunu kabul edip, bu illeti en az dereceye indirecek şekilde çalışmalıyız. En az seviyede tutmak bizim görevimiz. Emniyet ve Jandarma birimlerimiz bu konuda işin suç yönünü takip ediyorlar. Çeşitli yakalamalarla, takiplerle belli bir netice alınıyor. Ama tabiki asıl bu işin kullanıcı boyutu ve bütün devlet kurumlarının topluca bir mücadelesini gerektiriyor. Bu amaçla da böyle bir toplantı tüm illerde düzenleniyor. Bu mücadele devam edecek. Biz olmasak bile, bu ülkenin geleceği çocuklarımız risk altında. Hiç kimse demesin ki 'benim evladım yapmaz.' Onun için de aynı zaman da dediğim gibi hem bir görev hem bir nefsi müdafa şeklinde bu mücadeleyi dört elle yapmamız lazım. Bu konudaki ilgimi ve hassasiyetimi sizlerle paylaşmak için bu toplantıda bulunmak istedim."

SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ ANLATILDI
Toplantıda ayrıca; kurumların yıllık faaliyetleri katılımcılarla paylaşılırken; genel değerlendirmelerde de bulunuldu. Toplantıda son olarak Sağlık Bakanlığı’nın görüş ve önerileri uzmanlar tarafından katılımcılara anlatıldı. Halkın ve Kamu Kurumlarının uyuşturucuyla mücadeleye ortak olmaları ve STK’ların da bu konuda aktif rol almaları istendi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211