'UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE DENİZLİ'DE ÇOK CİDDİ BAŞARI ELDE ETTİK'

'UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE DENİZLİ'DE ÇOK CİDDİ BAŞARI ELDE ETTİK'

Karaman Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, uyuşturucu ile mücadelede vatandaşların desteği ile çok ciddi başarı elde ettiklerini söyledi.

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Karaman Mahallesi'ndeki bir parkta vatandaşlarla bir araya geldi. Denizli'de ikinci defa İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığını anımsatan Demir, Denizlililerden kentin huzur ve sükunu için büyük destek gördüklerini belirtti. Halkın olmadığı yerde hakkın tesis edilmesinin zor olduğunu dile getiren Demir, vatandaşla birlikte olunduğunda devletin gücünün daha fazla hissedileceğini söyledi. Müdür Demir, şöyle devam etti: “Malum sokakların huzuru olmazsa bireylerin de huzuru olmaz. Sokakların sükunu olmazsa, düzeni olmazsa bizlerin de olmaz. Bunun için geldiğimiz günden beri sürekli halkla iç içe olduk, dertleştik. Bu faaliyetimiz de onlardan biri. Daha önce muhtarlarla bir arada olduk, 24 saat esaslı alanda olan kesimleri seçtik. Ticari taksi sürücüleri ile alışveriş merkezi, lokantalar, benzin istasyonları, meyve ve sebze komisyoncuları ile buluştuk. Esnafla bir arada olduk. Okullarda öğrencilerimizle bir arada olduk, üniversitelilerle bir araya geliyoruz. Bugün buradaki birlikteliğimizde de sizlerle hasbihal edeceğiz. Güvenlikle alakalı, sokağın huzuruna etki eden konularla alakalı sizlerin düşüncelerinizi, sadece şikayetlerinizi değil takdirlerinizi ve değerlendirmelerinizi, önerilerinizi de almak istiyoruz.”

“DENİZLİ'DE 2 BİN 500'Ü AŞAN PERSONELLE BİZ SİZLERİN EMRİNİZDEYİZ”
Her zaman her sokakta bir polisin olmasının mümkün olmadığını ifade eden Demir, “Bunun için devlet birtakım imkanları size sunmuş. En başta da 155 polis imdat veya 112 acil servis telefonlarımız var. Oralardan bize rahatlıkla ulaşın. Şimdiye kadar huzur kenti Denizli'de hakikaten karşılıklı işbirliğinin ve paylaşmanın çok iyi bir ürününü yaşıyoruz. Devlet buradaki görevlileri size hizmet etmekle görevlendirdi, ağalık paşalık fedailik yapmak üzere göndermedi. Sağ olsunlar, meslektaşlarımı da tebrik ediyorum. Şu ana kadarki süreçte harika bir iş çıkardılar, güzel bir dönem geçirildi. Bunu yaparken de ‘sokağın sessiz kahramanı’ dediğimiz sizlere ve güvenliği temin etmek üzere görev yapan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Denizli'de 2 bin 500'ü aşan personelle biz sizlerin emrinizdeyiz. Sizlerin huzuru için, güvenliği için bıkmadan usanmadan yüksünmeden 24 saat görev yapıyoruz” diye konuştu.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE DENİZLİ'DE ÇOK CİDDİ BAŞARI ELDE ETTİK”
Eğitim öğretim yılı başında Milli Eğitim Müdürlüğü ile okullarda toplantılar yaptıklarını hatırlatan Demir, "Okul ve çevresinin güvenliği, sokakların huzuru için ciddi gayret sarf ediyoruz. Siz de buna destek oluyorsunuz. Okul ve okul çevresi ile alakalı 8 aylık periyotta çok güzel bir netice alındı. Özellikle genç kızlarımızı rahatsız edenlere hiçbir zaman fırsat verilmedi. Diğer taraftan uyuşturucu ile mücadelede sizlerin çok büyük desteği var, Denizli'de çok ciddi başarı elde ettik. Hep bizim yanımızda oldunuz." ifadelerini kullandı. Emniyet müdür yardımcılarının da katıldığı toplantıda gelenlere emniyet minibüsünden ikramda bulunuldu. (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER