“Üzerimize düşen neyse onu yapmaya gayret ettik”

Saadet Partisi (SP) Denizli İl Teşkilatı, genişletilmiş Ekim Ayı İl Divan toplantısına katılan SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, ülke gündemini değerlendirdi. Karaman; “Barış Pınarı Harekatı başladığı andan itibaren, silahlı kuvvetlerimizin operasyonu en başarılı ve hedeflediği şekilde tamamlaması yönünde üzerimize düşen neyse onu yapmaya gayret ettik” dedi.

“Üzerimize düşen neyse onu yapmaya gayret ettik”

Saadet Partisi (SP) Denizli İl Teşkilatı’nın genişletilmiş Ekim Ayı İl Divan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, İl Sorumlusu Mesut Dağ,  il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile mahalle temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Karaman,  ülke gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sınır güvenliğini sağlamak, güvenliği sağlanan bölgelere Türkiye'de yaşayan mültecileri göndermek ve terörü kökünden kurutmak için başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de konuşan Karaman, şunları kaydetti: “Barış Pınarı Harekatı başladığı andan itibaren, Saadet Partisi teşkilatları olarak biz, Silahlı Kuvvetlerimizin operasyonu en başarılı ve hedeflediği şekilde tamamlaması yönünde üzerimize düşen neyse onu yapmaya gayret ettik. Dua ettik. Yapılan ateşkes anlaşması ile bardağın dolu tarafını görmek gerekiyorsa; şuan her ne kadar Barış Pınarı Harekatında 30 kilometre içeriye, 450 kilometre hat ön görüldüyse de, şuan da harekat 120 kilometre ile sınırlı kalmış olmasına rağmen önemli bir gelişme yaşanmıştır. Ancak bardağın dolu tarafını söylerken diğer riskleri de ifade etmekte fayda görüyoruz.”

“DOĞRULARIMIZI HER DAİM ULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIK”

Parti olarak verdikleri kararların her zaman arkasında durduklarının altını çizen Karaman, söylemlerinin bir manifesto niteliği taşıdığını belirtti. 50 yılı aşkın bir süredir hep iyinin, güzelin, doğrunun ve haklının yanında yer alan bir söylem çizgisinden ayrılmadıklarını belirten Karaman, “Önemli ve sıkıntılı süreçlerin hepsinde 'şu veya bu bize ne der?' demedik. Etrafımızda bizi alkışlayanlar olmadı. Aksine bize her türlü hakareti edenler oldu. Biz, onların gönüllerini okşayacak sözler mi söyleyelim? Bunu çok şükür yapmadık. Doğru neyse, olması gereken neyse, durduğumuz yerin bize gösterdiği şey neyse onları ortaya koyduk. Doğrularımızı her daim milletimize, insanlarımıza ve insanlığa ulaştırmaya çalıştık” dedi.

“BU DAVADA CEFA ÇOKTUR”

SP İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, toplantıda şunları aktardı: “Biz teşkilatımız içerisinde canla başla Allah rızası için çalışan kardeşlerimizi kademe kademe yükseltmek zorundayız. Bu davada cefa çoktur. Bu davada hizmet çoktur. Biz davamızı Allah rızası için sahiplendiğimiz için, Cenab-ı Hak bize yolunu açacaktır. Bu salondaki tüm kardeşlerimiz ne milletvekili olmak için çalışıyor ne belediye başkanı olmak için, sadece Allah rızası için mücadele ediyor. Hepimiz Allah rızası için çalışırsak Allah da bize zaferi gösterecektir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER