UZUNKAYA; 'DENİZLİ'DEN BEKLENTİLERİNİN YÜKSEK'

UZUNKAYA; 'DENİZLİ'DEN BEKLENTİLERİNİN YÜKSEK'

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2018 Yılı 1. Olağan toplantısına katılan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Denizli’den beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek; istihdamı artırma konusunda elbirliği ile çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 1. Olağan toplantısı yapıldı. Denizli Valisi Hasan Karahan’ın başkanlığında yapılan toplantıya; İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR İstihdam Uzmanı Mehmet Rüçhan Özkan, Denizli İŞKUR İl Müdürü V. Fatih Işık, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldı. Valilik binası toplantı salonunda düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya; Denizli’den beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti. İstihdamı artırma hususunda elbirliği ile çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Uzunkaya,  Milli İstihdam Seferberliği Kapsamında 2017 yılında İŞKUR olarak başarılı çalışmalar yapıldığını, 2018 yılında da yeni teşvikler ile birlikte istihdamın artacağını söyledi. Teşvikler hakkında bilgilendirme yapan Uzunkaya; “cezadan çok teşvik politikası ile engellileri işgücü piyasasına kazandırmayı, kendi işini kuran girişimci engellilerimize 50 bin TL hibe desteği sağlayarak; onları iş sahibi yapmayı, çalışan bayanlara 400 TL kreş yardımı yaparak istihdamlarının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz” dedi.

“18 PROJE KURUL ONAYINA SUNULDU”
İstihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Toplantıda, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne sunduğu proje başvurularının değerlendirilerek; Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi hususu da görüşüldü. Bu kapsamda 18 proje İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere kurul onayına sunuldu.

IŞIK KURUL ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında düzenlenen kurs ve programların yapılan denetimi sonrası hazırlanan rapor hakkında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Fatih Işık tarafından kurul üyelerine bilgi verildi. Işık, ‘2017 yılı Faaliyet Raporunun değerlendirilmesi ve onaylanması’, ‘2017 yılında eğitim planında yer almayan ancak Kurum tarafından açılan kursların eğitim planına dahil edilmesi’, ‘2018 yılı Kurs Eğitim Planının onaylanması’ ve ‘İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun organları olan Denetleme ve Yürütme Kurullarının yeniden oluşturulması için Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğüne yetki verilmesi’ hususlarında Kurul’a teklifte bulundu. Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER