Vaka sayısı Denizli’de yükselişe geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından açıklanan 12-18 Haziran tarihleri arasındaki haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasına göre; Denizli’nin vaka sayısı yeniden yükselişe geçti. Yüz binde 49,48’e kadar gerileyen kentin vaka sayısı yüz binde 50,53 oldu.

Vaka sayısı Denizli’de yükselişe geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Haziran tarihleri arasındaki haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasını paylaştı. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bakan Koca, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da normalleşmeye engel değil. Aşı ile bitecek” dedi.

“Normalleşmeye devam edeceğiz”

Vaka sayısının an çok azalan illerini de paylaşan Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Gümüşhane, Bartın, Balıkesir ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek, aşı ile bağışıklık kazanacağız. Normalleşmeye devam edeceğiz. Aşı ile bitecek” şeklinde ifade etti.

Denizli, yükselişe geçti

Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 50,53 oldu. Geçtiğimiz hafta paylaşılan haritada Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 49,48 olarak açıklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER