VALİ ALTIPARMAK: 'DEVLETİN VALİSİYİZ, GÜCENECEK BİR ŞEY YOK'

VALİ ALTIPARMAK: 'DEVLETİN VALİSİYİZ, GÜCENECEK BİR ŞEY YOK'

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Valiler Kararnamesiyle Merkez Valiliği’ne alındı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Denizli’den Ankara’ya havayoluyla 550 komandonun gönderilmesini engellenmesinde büyük çaba harcayan Vali Altıparmak, makamların geçici olduğunu belirterek, “Devletin valisiyiz, bu göreve gelirken nasıl karşıladıysak, başka bir göreve gönderilirken de ayrı düşünceler içindeyiz” dedi.

Denizli Valiliği’ne geçen yıl 1 Haziran’da Erzurum Valiliği’nden atanan Ahmet Altıparmak, bir yıl görev yaptıktan sonra Valiler Kararnamesi’yle Merkez Valiliği görevine atandı. Denizli Valiliği’ne ise Giresun Valisi Hasan Karahan atandı. Vali Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Denizli’den Ankara’ya havayoluyla 550 komandonun gönderilmesini Çardak Havaalanı’nda gerekli önlemleri alıp, havaalanının ve ilçenin elektriklerini kestirip, Kayseri’den gelen iki askeri kargo uçağının piste inmesini engellemişti.

Eğitimde Değerler Projesi ile öğrencilerin değerlerle yetişmesi, her okula öğrencilerin vizyonlarını genişletmeleri için kütüphanelerin zenginleştirilmesi, Karahayıt’ta termal sağlık turizminin geliştirilmesi, Ahmet Nazif Zorlu İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması konusunda önemli çalışmalar yapan Vali Altıparmak, mesire alanlarının kirletilmesinin önüne geçmek için de kurumları sık sık uyarıyordu.

Görevlerin ve makamların insanoğlu için geçici olduğunu söyleyen Vali Altıparmak, kararı saygıyla karşıladığını söyledi. Denizli’de görev yaptığı için kendini şanslı hissettiğini, Denizli’nin üreten, çalışan bir kent olduğunu belirten Vali Altıparmak, “Makamlar, koltuklar insanoğlu için geçici görevler. Devletin Valisiyiz, bu göreve gelirken nasıl karşıladıysak, başka bir göreve gönderilirken de aynı duygular içindeyiz. Alınacak, kırılacak, gücenecek bir şey yok. Devletime 9 yıl boyunca şahsıma Vali olarak hizmet etme şansı verdiği için teşekkür ediyorum. Verilen görevi de saygıyla karşılıyorum” dedi.

Vali Altıparmak, bayram tatilinin ardından Denizli’ye dönüp bir süre kalarak veda ziyaretleri yapacak.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER