VALİ ALTIPARMAK'DAN SÜRÜCÜLERE TEŞEKKÜR

VALİ ALTIPARMAK'DAN SÜRÜCÜLERE TEŞEKKÜR

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak,geride bıraktığımız dokuz günlük bayram tatili öncesi, sürücülere yapılanuyarıların sonuç verdiğini, önceki bayram tatillerinde yaşanan trafikkazalarına nazaran son bayram tatilinde yaşanan trafik kazalarında gözlegörülür bir azalma olduğunu söyledi.

Sürücülere duyarlı ve dikkatlidavranışları için teşekkür eden Vali Altıparmak, bayram tatili süresinceDenizli’de meydana gelen trafik kazası istatistiklerini de paylaştı. Dokuzgünlük bayram tatilinde Denizli’de meydana gelen trafik kazalarında yaşanandüşüş nedeniyle duyarlı ve dikkatli davranış sergileyen sürücülere teşekküreden Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “İlimiz; tatil bölgelerine ulaşım konusundakavşak görevi görmekte ve bayram tatilini Muğla, Antalya, Aydın ve İzmir gibiturizm merkezlerinde geçirmek isteyen vatandaşlarımızın kullanmayı tercihettiği bir güzergahtadır. Bayram tatili öncesi sürücülerimizi, dikkatli vetedbirli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulunmuş, trafik ve karayollarıgüvenlik seviyemizi de en üst düzeye çıkarmıştık. Vatandaşlarımız tatil süresiboyunca yaptığımız uyarıları dikkate alarak duyarlı davrandılar ve İlimizgenelinde yaşanan trafik kazalarında önceki bayram tatiline nazaran gözlegörülür bir azalma yaşandı. Sürücülerimize ve vatandaşlarımızaduyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Trafiğin dikkat gerektirdiğini,küçücük bir hatayı dahi affetmeyeceği gerçeğini unutmayalım. Sadece tatillerdedeğil, trafiğe çıktığımız her an kazalara karşı duyarlı ve dikkatli olalım”dedi.

Açıklamasında dokuz günlük bayram tatiliboyunca Denizli’de meydana gelen trafik kazaları istatistiğini de paylaşan ValiDr. Ahmet Altıparmak, Emniyet Müdürlüğü bölgesinde Ramazan Bayramı tatilisüresince ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı
 198 trafikkazasının meydana geldiğini, Kurban Bayramı tatilinde ise yine ölümlü,yaralamalı ve maddi hasarlı 180 trafik kazası olduğunu dikkat çekti.

Bu sayılarla kıyaslamak amacıyla aynı yıliçerisinde herhangi bir dokuz günlük zaman dilimi baz alınarak yapılankarşılaştırmada ise toplam kaza sayısının
 171 olduğu dikkat çeken Vali Altıparmak,rakamların birbirine yakınlığının dikkat çekici olduğunun altını çizerek, bayramtatili süresince meydana gelen kaza sayısı ile normal zamanda meydana gelenkaza sayısının çok farklı olmadığını belirtti.  

Bu rakamların Jandarma bölgesinde iseRamazan Bayramı tatilinde ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı
43 trafik kazasının meydana geldiğiniaçıklayan Vali Altıparmak, Kurban Bayramı tatilinde ise ölümlü, yaralamalı vemaddi hasarlı 38 trafik kazasının meydana geldiğini Ramazan Bayramınakıyasla Kurban Bayramında kaza sayısında yüzde 13 lükazalmanın sevindirici olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER