Vali Atik Yatağan’da demir dövdü

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Serinhisar ve Acıpayam İlçeleri’ne giden Vali Ali Fuat atik, Serinhisar’ın Yatağan Mahallesi’nde bıçakçıları ziyaret etti. Ziyarette eline çekici alan ve örsün başına geçen Vali Atik, sıcak demir dövme işlemini gerçekleştirdi.

Vali Atik Yatağan’da demir dövdü

Son Valiler Kararnamesi ile Denizli’ye atanan Vali Ali Fuat Atik, Serinhisar ve Acıpayam İlçeleri’ne giderek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Serinhisar Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Atik, ilçenin genel durumu ve Kovid-19 ile ilgili yürütülen etkin mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Serinhisar Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Amirliği’ni ziyaret eden Vali Atik; yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Seyfullah Hacımüftüoğlu Leblebi İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi’nde leblebi imalatçılarıyla bir araya gelen Vali Atik; Yatağan Mahallesi’ndeki bıçak atölyelerine geçti. Zanaatkar ustalarla bıçak çeşitlerini inceleyen Vali Atik, eline çekici alan ve örsün başına geçti. Vali Atik, sıcak demir dövme işlemini gerçekleştirdi.

VALİ ATİK ACIPAYAM’DAKİ LAVANTA BAHÇESİNE GİTTİ

Serinhisar ziyaretinin ardından Acıpayam’a geçen Vali Atik; Acıpayam Kaymakamlığı’nı, Acıpayam Belediyesi’ni İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Mevlütler Mahallesi’ndeki Gündoğar Lavanta Bahçeleri’nde incelemelerde bulunan Vali Atik, lavanta çiçeğinden elde edilen ürünler hakkında bilgi aldı. Yeşilyuva Mahallesinde ayakkabı imalatçılığı yapan ayakkabı ustaları ile bir araya gelen Vali Atik, imalathanelerde ustalarla sohbet etti.

DEPREM KONUTLARINI İNCELEDİ

Vali Atik son olarak geçtiğimiz yıl ilçede meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören vatandaşlara tahsis edilmek üzere İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) yaptırılan konutlarında incelemelerde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211