Vali Atik’ten Tavas’a ziyaret

İlçe ziyaretlerini sürdüren Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Tavas İlçesi’ne gitti.

Vali Atik’ten Tavas’a ziyaret

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Tavas’a gitti. Vali Atik’i Tavas ziyaretinde; İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ile İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Uğur Çağlar eşlik etti. İlk olarak Tavas Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Atik, burada Kaymakam Recep Öztürk’ten ilçenin genel durumu, Kovid-19 ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe esnafı ve vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Atik, vatandaşlarla sohbet etti. Tavas Belediyesi’ne geçen Vali Atik, Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’tan belediyenin ilçede yürüttüğü çalışmalar ve yatırımların son durumu hakkında bilgi aldı. Belediye ziyaretinin ardından Vali Atik, ilçede yaşayan halkın huzur ve güvenliğine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak için Tavas İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na ziyarette bulundu.

VALİ ATİK'TEN TERRAKOTA SANATÇISINA ZİYARET

Hanife ve Ahmet Paralı Yöresel El Sanatları ve Tekstil Müzesi’ni de gezen Vali Atik, Dodurga Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’ye geçti. Vali Atik, şirket yetkilisi Ahmet Dobulga’dan firmanın çalışmaları ve 2021 yılı hedefleri hakkında bilgi aldı. Anadolu’nun eski uygarlıklarından biri olan Hititliler döneminde kullanılan çanak, çömlek ve süs eşyalarının üretimini yapan, ülkemizde terrakota sanatı'nı sürdüren, ülkemizin tek Terrakota Sanatçısı Hasan Hüseyin Savcı’yı atölyesinde ziyaret eden Vali Atik, ilçe ziyaretini sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER