VALİ HASAN KARAHAN GÖREVE BAŞLADI

VALİ HASAN KARAHAN GÖREVE BAŞLADI

Denizli’nin yeni Valisi Hasan Karahan görevine resmen başladı. İlk mesajı ise, “Şu andan itibaren Denizliliyim. Beni bağrına basan Denizli’ye teşekkür ediyorum” oldu. Son Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliği’nden Denizli Valiliği görevine atanan Hasan Karahan Denizli’ye geldi. Karahan’ı Çardak Havaaalanı’nda saat 17.45’de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile kent protokolü karşıladı.

Vali Karahan saat 18.25’te Valilik önüne geldi. Burada Vali’yi karşılamak için uzun kuyruk oluştu. Kaymakamlar, daire müdürleri, belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri dakikalar öncesinden sıraya girip Vali Hasan Karahan’ı beklemeye başladı. Bu arada, çok sayıda basın mensubu da karşılama töreninde görevi başındaydı.

EŞİ VE KIZIYLA GELDİ
Vali Hasan Karahan Denizli’ye eşi Şule Meral Karahan ile kızı Sudenaz Karahan ile birlikte geldi. Vali kendisini karşılayanlarla tokalaşırken, eşi Şule Meral Karahan’da sürekli, “Teşekkür ederiz” cümlesini kullandı. Vali Karahan’a, karşılama töreni esnasında bir Valilik görevlisi tarafından çiçek verildi.

İŞTE İLK MESAJI
Tören mangasını Valilik girişinde selamlayan Hasan Karahan, ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Vali Karahan, “Artık Denizliliyim. Allah yardımcımız olsun. Sıcak karşılama için Denizli’ye teşekkür ediyorum. Denizli beni bağrına bastı. Bundan sonra Denizli ve devletimiz için çalışacağız” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221