VALİ İLÇE GEZİLERİNE START VERDİ

VALİ İLÇE GEZİLERİNE START VERDİ

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişi ile ara verdiği ilçe gezilerine yeniden başladı. İlk ilçe ziyaretini Çameli’ye gerçekleştirdi. Başkan Arslan ve Kaymakam Albayrak’tan ilçe hakkında bilgi alan vali altıparmak, sonrasında sıkıntıları dinledi.

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ara verdiği ilçe gezilerine yeniden start verdi. İlk ziyaretini Çameli İlçesi’ne gerçekleştiren Vali Altıparmak’a Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, DESKİ Kanalizasyon Sorumlu Daire Müdürü Hasan Göker, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri, Berna Öztürk, Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, Karayolları 27. Şube Şefi Sait Karaduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız ve daire müdürleri eşlik etti.

Çameli gezisine kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Altıparmak’a,Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak Hayri Dev’in 3 telli sazını hediye etti.  Kaymakamlığın ardından Çameli Belediyesi Toplantı Salonu’nda muhtarlar ve daire müdürleri ile bir araya gelen Vali Altıparmak, ilçe hakkında Kaymakam ve Belediye Başkanından bilgi aldı.


“KENDİ SİRKESİNİ YAPAMAYAN KÖYLÜ MÜ OLUR?”

Sorunlara ilişkin bilgi alan vali, sonrasında muhtarları da dinledi. Arıkaya Mahalle Muhtarı Hikmet Güngör, meyve sineği ile mücadele talebi Vali Altıparmak’ın tepkisini çekti. Muhtar Güngör, sinek larvaları ile kimyasal mücadeleden sirkeli yöntemin etkili olduğunu belirtip, Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Yılmaz Erkaya’dan sirke talep etti. Bu talebin üzerine çok devreye giren Vali Altıparmak “Yediğiniz elmanın kabuğunu atmayın. Kendi sirkenizi kendiniz üretin. Kendi sirkesini yapamayan köylü mü olur. Bunları aşın artık. Her şeyi devletten beklemeyin. Tarım il müdürüm size sirke yapmayı öğretsin, verilmesin” diye tepki gösterdi.


“EVLER HAZİNE ARAZİLERİNE YAPILSIN”

Gelir gider konusunda problem olduğunu gözlemleyen Vali Altıparmak Mal Müdürü Selami Uysal’a uyarılarda bulundu.  Altıparmak, “Muhtaç ailelere yapılan evleri belediye veya hazine arazilerinden yapılsın ki sonrasında miras olarak şahıslara değil devlete kalsın.  Sosyal Yardımlaşma Vakfının Yardıma muhtaç ailelerin ev temizliği ve bakimi için uyguladığını gibi 25 günde bir değil haftada bir gidilmelidir. Yeni hastane konusunda ise kış gelmeden yeni hastaneye geçilmesi gerekiyor. Eğer bu konuda sıkıntı varsa inşaatın eksikliklerinin giderilmesi için müteahhidi sıkıştırın” Diye konuştu.

Toplantının ardından Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ı makamında ziyaret eden Vali Altıparmak’a Emecik Kanyonu fotoğrafı hediye edildi.

Daha sonra Elmalı Mahallesi’nde yemeğe geçen heyet, burada şehit aileleri ile birlikte yemek yedi. Ayrıca 2008 yılında UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazineleri” ödülü alan Hayri Dev’de Vali Altıparmak ve beraberindeki heyet ile birlikte yemek yedi. Yemeğin ardından 3 telli sazını eline alan Hayri Dev, söylediği türkülerle Vali Altıparmak’a müzik ziyafeti yaşattı. Vali Altıparmak, Daha sonra kendisini ilçe ziyaretlerinde takip eden basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yemeğin ardından vali altıparmak ve beraberindekiler, Serinhisar İlçesinde inceleme ve tanışma ziyareti gerçekleştirmek üzere Çameli’den ayrıldılar.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER