Vali Karahan; “Afet konusu sürekli gündemimizde olmalı”

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na başkanlık eden Denizli Valisi Hasan Karahan; “Hem kamu hizmetlerini yürütürken hem de günlük yaşantımızda afet konusu sürekli gündemimizde olmalı” dedi.

Vali Karahan; “Afet konusu sürekli gündemimizde olmalı”

Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla Vali Hasan Karahan başkanlığında Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Karahan’ın yanı sıra, 11'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve kurum amirleri katıldı.

Afet meselesinin hem bireysel hem kurumsal hem de toplumsal olarak üzerinde azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu belirten Vali Karahan; “Hem kamu hizmetlerini yürütürken hem de günlük yaşantımızda afet konusu sürekli gündemimizde olmalı. Afetlere yönelik gerekli tedbirleri almak ve hazırlıklı olmak adına atacağımız adımlar, tespit, değerlendirme ve bunlar ışığında alacağımız kararlar, yapacağımız planlar ve tatbikatlar ile kurumlar arası koordinasyon çok önemli. Oluşturacağımız müdahale planı doğrultusunda bir afet durumunda kimin, hangi kurumun ne yapacağını bilmesi, herkesin bulunduğu bölgede gerçekleşebilecek afet türleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından Denizli’de 2018’de yaşanan olaylar ve koordinasyon durumu değerlendirildi. Gerçekleştirilecek olan tatbikatlar, eğitimler ve Kurumlar arası entegre konuşularak, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Denizli Afet Müdahale Planı değerlendirildi.

GAMZE ŞAFAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211