Vali Karahan; “Başarılarla dolu bir yıl diliyorum”

‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Denizli Valisi Hasan Karahan; “2019-2020 eğitim-öğretim yılının İlimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum” dedi.

Vali Karahan; “Başarılarla dolu bir yıl diliyorum”

Denizli Valisi Hasan Karahan, ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Karahan, mesajında şunları aktardı: “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ ifadesinin kılavuzluğunda cennet ülkemizin aydınlık yarınlarının, aziz milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımızın ilim deryasına kulaç atacağı bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugünün dünyasında yeterlilik ve güçlü temsil için nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Çağın ruhunu doğru okumak ve insan kaynaklarımızı doğru yönlendirerek etkin kılabilmek için bilgece dokunuşlara ihtiyaç vardır. İşte okul sıralarındaki çocuklarımız ihtiyaç duyduğumuz nitelikli insan ve bilgelik profilinin kaynağını oluşturmaktadırlar. Ülkemizin her alanda daha da güçlü bir şekilde uluslararası alanda temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür.”

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN MİMARLARI OLDUĞUNUZDAN ŞÜPHEMİZ YOK”

Mesajında öğrencilere seslenen Vali Karahan; “Ülkemizin geleceğinin mimarları olduğunuzdan şüphemiz yoktur. Öğrencilerinize bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum” dedi.

“VELİLER, ÇOCUKLARIN İLK ÖĞRETMENLERİDİR”

Velilere de seslenen Vali Karahan; “Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle bin bir cefa ve fedakârlıkla büyüttüğünüz ciğerparelerinizin geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği sağlayacağınıza inanıyorum. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Dolayısıyla onlara güveniniz, güven veriniz, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp hayata bağlayınız” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZDEN FAYDALI ÇALIŞMALARA İMZA ATMALARINI BEKLİYORUZ”

Mesajında son olarak öğrencilere seslenen Vali Karahan, şu ifadelere yer verdi: “Sizleri gönülden seviyor ve güveniyoruz. Eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki başarılarınızın devam edeceğine inanıyor, eğitim- öğretim hayatınızda kendiniz, aileniz, memleketiniz, ülkeniz ve tüm insanlık için faydalı çalışmalara imza atmanızı bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının İlimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elvan genç
Elvan genç - 12 ay Önce

Zumbaya gelebilirmiyim.

SIRADAKİ HABER