Vali Karahan Buldan’a gitti! Bir dizi açılış gerçekleştirdi

Buldan’a giden Denizli Valili Hasan Karahan, Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne bağışlanan cihazların hizmete girmesi ve Valilik tarafından restorasyonu tamamlanan Evliyazadeler Konağı’nın BELSAM El Sanatları Merkezi olarak açılışını gerçekleştirdi.

Vali Karahan Buldan’a gitti! Bir dizi açılış gerçekleştirdi

Denizli Valisi Hasan Karahan, Buldan’a gitti. İlk olarak Buldan Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Karahan; Kaymakam Murat Sarı’dan ilçede gerçekleşen kamu yatırımları ve genel asayiş durumları hakkında bilgi aldı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde hizmete giren Mamografi ünitesinin açılışını gerçekleştirmek ve hastaneye katkı sağlayan Hayırseverlerimize plaket vermek üzere Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne geçti. Törende konuşan Vali Karahan; “Toplamda 6 ailemiz 1 milyonu geçen bir katkı sağlayarak hastanemizi daha kullanışlı ve faydalı hale getirecek şekilde eksiklerimizi tamamlamışlardır. Diğer eksiklikler de tabi zaman içinde bizim de katkımızla çözülecek. Güzel ve hayırlı bir iş. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah sağlıklı bir hayat versin. Neticede hepimiz sağlıklı olmadan hayatın tadı tuzu olmadığını biliyoruz. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara ve öncü olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

HAYIRSEERLERDEN 1 MİLYON 22 BİN TL’LİK BAĞIŞ

Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne hayırseverler tarafından toplam 1 milyon 22 bin TL. Bağış yapıldı. Bağışlarla yapılan işler ve alınan cihazlar şunlar; “Veli-Eşe Ergin tarafından Polisomniografi cihazı (Uyku testi), Şinasi-Zehra Durusoy ve Ali-Aysel Çallıoğlu aileleri tarafından ortak bağışla Morg, mescit tadilatı ve rampa yapımı, Perihan Vural tarafından Ameliyathane Tadilatı ve Laporoskopik Set alımı, Prof. Dr. Zeki Avralıoğlu ve Dr. Ayşin Avralıoğlu tarafından Mamografi Ünitesi, Raziye-Himmet (Merhum) Küçük tarafından Anestezi Cihazı, Aynur Tunaboylu-Ahmet Tunaboylu-Ünal Tunaboylu tarafından FAKO cihazı (katarak tedavisinde kullanılan cihaz)”

BELSAM EL SANATLARI MERKEZİ’Nİ AÇTI

Açılışın ardından Valilik tarafından restore edilen Evliyazadeler Konağı’na geçen Vali Karahan, buradaki restorasyonun ardından BELSAM El Sanatları Merkezi olarak hizmete giren konağın açılışını gerçekleştirdi. Konakta incelemelerde bulunan Vali Karahan, el dokuma tezgâhları ve dokunan kumaşları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER