VALİ KARAHAN, HONAZ DAĞI ALTINDAKİ TÜNELLERİ İNCELEDİ

VALİ KARAHAN, HONAZ DAĞI ALTINDAKİ TÜNELLERİ İNCELEDİ

 Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli'yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak çevreyolu üzerindeki Honaz Dağı altında bulunan inşaatı devam eden tünellerde inceleme yaptı. Tünellerde 3 bin 438 metre ilerleme sağlandı, kalan tünel uzunluğu ise bin 602 metre olarak açıklandı.

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli’nin ilk tünel projesi olan ve Denizli'yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak çevreyolu üzerindeki Honaz Dağı altında bulunan inşaatı devam eden tünellerde inceleme yaptı.

Vali Hasan Karahan'ın Honaz Tünel gezisine; Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Akduman, Karayolları 27. Şube Şefi Sait Arıduman ve yüklenici firma temsilcileri de katıldı.

Vali Karahan, ilk olarak şantiye binasında düzenlenen tanıtım toplantısında yetkililer ile bir araya geldi. Toplantıda Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Akduman, Vali Karahan'a tüneldeki çalışmalar hakkında haritalar üzerinde bilgi verdi. Akduman, sol tüpte yüzde 71'i tamamlanarak bin 793 metre, sağ tüpte ise yüzde 65'i tamamlanarak bin 645 metre olmak üzere toplamda 3 bin 438 metre ilerleme sağladıklarını ve kalan tünel uzunluğunun ise bin 602 metre olduğunu söyledi. Denizli'yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak çevreyolu ve Honaz tünellerinin bu illere seyahat yapan sürücüler için büyük kolaylık sağlayacağına dikkat çeken Vali Karahan, tüneldeki çalışmaların devam ettiğini, ulaşımın güvenli ve sağlıklı gerçekleştirilebilmesi adına çok önemli bir yatırım olduğunu ifade etti. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER