Vali Karahan, Honaz Tüneli’ni aracıyla geçti

Denizli’yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak olan çevre yolu üzerindeki Honaz Tüneli’nde incelemelerde bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan; incelemenin ardından; kazı çalışmalarının tamamının bittiği sol tüpten araç ile geçiş yaptı.

Vali Karahan, Honaz Tüneli’ni aracıyla geçti

Denizli Valisi Hasan Karahan; Denizli’yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak olan çevre yolu üzerindeki Honaz Tüneli’nde incelemelerde bulundu.

Tüneldeki incelemelerde; Vali Karahan’a Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü Kontrol Şefi Devrim Günak ve Karayolları Denizli Şube Şefi Sait Arıduman eşlik etti.

Vali Karahan, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü Kontrol Şefi Devrim Günak’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Günak, kazı çalışmalarında sol tüpte 2 bin 537 metre, sağ tüpte ise 2 bin 285 metre olmak üzere toplamda 4 bin 822 metre ilerleme sağladıklarını ve kalan tünel uzunluğunun ise toplamda 244 metre olduğunu kaydetti.

Honaz Tüneli’ndeki kazı çalışmalarının yüzde 95,2’sinin tamamlandığının altını çizen Günak, nihai iç kaplama betonunda da yüzde 41’inin tamamlandığını belirtti.

Tüneldeki incelemelerinin ardından tüneldeki çalışan işçilerle bir süre sohbet eden Vali Karahan, çalışmaların tamamlandığı sol tüpten aracıyla geçiş yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER