Vali Karahan; “Potansiyelimiz çok iyi ama pazarlama sorunumuz var”

15-22 Nisan Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Kaptan ve beraberindekiler, Vali Hasan Karahan’ı ziyarette etti. Vali Karahan, “Turizm, Denizli için önemli. Potansiyelimiz çok iyi ama pazarlama sorunumuz var” dedi.

Vali Karahan; “Potansiyelimiz çok iyi ama pazarlama sorunumuz var”

Bu yıl 48’inci yıl kutlamaları gerçekleştirilen 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında Denizli’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kutlama programı Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Törene; Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Kaptan ve Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Müdür Vekili Mustafa Kaptan’ın çelenk sunumu ile sona erdi. Müdür Vekili Kaptan, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen ve beraberindekiler daha sonra Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür eden Vali Karahan, “Turizm Haftamız hayırlı olsun. Turizm Denizli için önemli. Potansiyelimiz çok iyi ama pazarlama sorunumuz var. Yavaş yavaş bu sorunu da aşacağız. Denizli kendini sanayi ve tarım şehri olarak tanımlayınca, turizm noktasında geri kalmış. Turizm potansiyelimiz bu kadar yüksekken istesek de geri kalamayız. Turizmin her alanında çok daha iyi olacağız” dedi.

“AMACIMIZ; PAMUKKALE’YE GİRİŞLERİ AYDA BİR KEZ ÜCRETSİZ YAPABİLMEK”

DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen ise; “Kutlama etkinlikleri kapsamında Pamukkale Ören Yeri’ne girişlerimiz 15:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz yapıldı. Bizim derneğimizin en büyük amacı bu durumu ayda en az bir kez tekrarlayabilmek. Turizm Bakanlığı nezdinde görüşmelerimize devam edeceğiz. Pamukkale ve Türkiye’deki tüm ören yeri girişleri ayda bir kez ücretsiz olmalı. Biz gelecek nesillere kültürel ve doğal varlıklarımızı mutlaka tanıtmalıyız. Dünyada turizm gelişen bir değer. Her yıl büyüyen tek sektör diyebiliriz. Şu an biz dünyada 6’ncı sırada isek daha üst sıralara taşımamız gerekiyorsa ve hedefimiz 100 milyon ziyaretçi ise mutlaka doğal ve kültürel varlıklarımızı korumalı ve tanıtmalıyız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER