VALİ KARAHAN ŞAMPİYON ATLETİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

Denizli Valisi Hasan Karahan, Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda Balkan Şampiyonu olan  20 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi Denizlili Milli Atlet Alperen Acet’i makamında kabul etti.

VALİ KARAHAN ŞAMPİYON ATLETİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

71. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda Balkan Şampiyonu olan  20 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi Denizlili milli atlet Alperen Acet, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti. Şampiyon atlete çeşitli hediyeler veren Vali Karahan, Denizli’nin adını Balkanlar’da duyurduğu için teşekkür etti. Başarının disiplinli ve özverili çalışmayla elde edilebileceğini vurgulayan Vali Karahan; genç sporcuya dünya çapında göstereceği başarılarla da Türkiye’nin adını duyurması temennilerinde bulundu ve 7-12 Ağustos tarihleri arasında Berlin’de yapılacak Şampiyona’da başarılar diledi.

40 YIL SONRA YÜKSEK ATLAMADA BALKAN ŞAMPİYONLUĞU’NU GETİRDİ
71. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası Bulgaristan’ın Stara Zagora kentinde 21-22 Temmuz tarihlerinde 18 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Şampiyonada Türkiye 5 altın, 6 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 19 madalya kazandı. 20 yaşındaki Denizlili milli atlet Alperen Acet şampiyonada zorlanmadan altın madalyaya ulaşmayı başardı. 2.24m ile en yakın rakibinin önünde altın madalyaya uzanan Alperen Acet, 40 yıl aradan sonra yüksek atlamada ülkemize Balkan Şampiyonluğu’nu getiren isim oldu. Yaptığı derece ile Yüksek atlama branşında Avrupa’da 7. Sıraya Dünya’da ise 11. sıraya yükseldi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER