Vali Karahan; “Seçimlerin huzurlu bir ortamda gerçekleşeceğine inanıyorum”

2019 Yılı Mahalli İdareler Seçim Güvenliği toplantısını başkanlık eden Denizli Valisi Hasan Karahan; “Bu seçimlerin de ilimize yakışır hoşgörü ve olgunluk içerisinde, vatandaşımızın hür iradesinin sandığa yansıyacağı huzurlu bir ortamda gerçekleşeceğine inanıyorum” dedi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri ile ilgili ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ yapıldı. Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları; Ali Cergibozan, Hakkı Ünal, Turan Atlamaz ve Celalettin Cantürk, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz ile Kurum il müdürleri katıldı.

Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda; 31 Mart Pazar Günü yapılacak yerel seçimlerin Denizli genelinde huzur ve güven içerisinde yapılması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Alper Özkan tarafından ‘Oy Verme Günü Alınacak Emniyet Tedbirleri’ konulu sunum yapıldı. Sunumun ardından konuşan Vali Karahan; “Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerin de ilimize yakışır hoşgörü ve olgunluk içerisinde, vatandaşımızın hür iradesinin sandığa yansıyacağı huzurlu bir ortamda gerçekleşeceğine inanıyorum” dedi. Toplantıda; seçimler öncesinde, sırasında ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri ve yapılması gereken çalışmalar görüşülerek karara bağlandı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, 2019 Yılı Mahalli İdareler Seçim Güvenliği Toplantısı sona erdi.

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI

2019 Yılı Mahalli İdareler Seçim Güvenliği toplantısının ardından ilçelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan Kaymakamlar toplantısına geçildi. Toplantıda; kaymakamlar ve yatırımcı Kurumların il müdürleri, kent merkez ve ilçelerde gerçekleşen yatırımların son durumları hakkında bilgiler verdi. İlçelerde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karahan, kamu yatırımlarının takip edilerek geciktirilmeden öngörülen zamanda tamamlanması talimatını verdi.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER