Vali Karahan yurt inşaatını inceledi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yerleşkesi’nde 118 bin 97 metrekare alanda inşaatı devam eden, 2 bin yatak kapasiteli yurt inşaatında incelemelerde bulunan Vali Hasan Karahan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Karahan yurt inşaatını inceledi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurt Hizmetleri Denizli’de yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yerleşkesi içinde 118 bin 97 metrekare yüzölçümlü alanda yurt kampüsü inşaatları devam ediyor. İki etap halinde yapılan yurt inşaatında ilk etapta iki yurt bloğu, bir sosyal tesis ve bir idari bina yer alıyor. İki özel şirketin taahhüdünde devam eden inşaat alanında Denizli Valisi Hasan Karahan incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile proje mühendislerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karahan, inşaatı devam eden yurt bloklarını gezdi.

2 BİN YATAK KAPASİTELİ

İlk etap yurt inşaatının 30 Eylül 2020’de tamamlanacağı açıklanırken, ikinci etap ve tüm birimleriyle tesisin 2022 yılı Şubat ayında hizmete gireceği kaydedildi. Tesis hizmete açıldığında 7 yurt bloğunda toplam 2 bin yatak kapasitesiyle üniversite öğrencilerini ağırlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER